Lars Ulrich zrozumiał, dlaczego Jason Newsted odszedł z Metalliki. Zajęło mu to 20 lat

i

Autor: screen: https://youtu.be/7GyxsyZHWQk

Jason Newsted opowiedział o numerze, który najlepiej mu się grało na żywo. 'Był niczym klejnot w koronie'

2021-11-25 11:07

Czasy obecności Jasona Newsteda w Metallice, to moment w którym grupa wydawała przełomowe i często dyskusyjne płyty. Jaki numer Jasonowi grało się najlepiej, gdy był jeszcze w szeregach zespołu? O tym basista opowiedział w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów.

Jason Newsted jest przez wielu fanów Metalliki uznawany za najlepszego basistę Metalliki, który powinien nadal grać w zespole. Jak wiadomo, artysta opuścił zespół przed wydaniem albumu 'St. Anger' i pozostaje z resztą składu, w neutralnych stosunkach. Przy okazji reedycji 'Black Albumu', coraz więcej mediów rozmawia z Jasonem, co jest okazją do wspominek. Tym razem basista wypowiedział się na temat numeru, który najlepiej grało mu się z Metalliką.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Jason Newsted opowiedział o numerze, który najlepiej mu się grało na żywo. 'Był niczym klejnot w koronie'

W wywiadzie dla Billa Burra, Jason zdradził, który numer Metalliki, grało mu się najlepiej na żywo:

To zawsze było „Battery”. Nawet jeśli graliśmy „Fight Fire With Fire” to zawsze „Battery” był tym utworem z powodu partii wokalnych w tle i dlatego, że potrafiłem zagrać na basie wszystko to, co grały gitary. Grałem to, co grał James. Byłem dumny z tego, że potrafiłem to zagrać bez żadnego błędu, a to bardzo wymagający numer. Był niczym klejnot w koronie.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu