Ørganek na MTV Unplugged: poznaliśmy gości specjalnych!

i

Autor: Materiały prasowe Ørganek na MTV Unplugged: poznaliśmy gości specjalnych!

Ørganek na MTV Unplugged: poznaliśmy gości specjalnych!

2023-10-13 11:27

Już 17 października w Warszawie, w ramach cyklu „MTV Unplugged” wystąpi zespół Ørganek, który zaprezentuje swoją dotychczasową twórczość w aranżacjach akustycznych. Tego wieczoru grupie towarzyszyć będą wyjątkowi goście, w tym skrzypek i kompozytor Adam Bałdych oraz autor tekstów i muzyk Adam Nowak.

Stacja MTV poinformowała, że podczas koncertu „MTV Unplugged Ørganek” na scenie pojawi się m.in. Adam Nowak, tekściarz, kompozytor, wykonawca, prawdziwy „człowiek orkiestra”. Muzyk jest współzałożycielem zespołu „Raz, Dwa, Trzy…”, który na przestrzeni 33 lat działalności otrzymał różne i liczne nagrody, m.in. Fryderyka. Adam Nowak od 2018 roku jest również twórcą grupy akustycznej Akustyk Amigos.

MELLINA #1 Marcin Meller | Organek - O MIŁOŚCI, EGO, STRACHU

Kolejnym gościem „MTV Unplugged Ørganek” będzie Adam Bałdych – skrzypek i kompozytor, który został okrzyknięty innowatorem łączącym dokonania muzyki poważnej i współczesnego języka skrzypcowego z talentem improwizatorskim. W krótkim czasie stworzył własny styl, który stał się inspiracją dla nowej generacji improwizujących skrzypków. Swoją muzykę prezentował na najważniejszych festiwalach jazzowych na całym świecie. Koncertuje i nagrywa z wybitnymi artystami, a także otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym: Złoty Krzyż Zasługi (2016) oraz Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2016).

Szczegóły koncertu

Koncert „MTV Unplugged ØRGANEK” odbędzie się 17 października w Teatrze Sabat w Warszawie. Pełny zapis koncertu emitowany będzie na antenach MTV Polska i Canal+.

O zespole

Tomasz Organek, Adam Staszewski, Robert Markiewicz i Tomasz Lewandowski od 2013 roku tworzą zespół Ørganek. Dzięki swojej twórczości zyskali popularność wśród fanów oraz przychylność krytyków. Artyści otrzymali wyróżnienia za swoją działalność w postaci dwóch platynowych płyt za albumy „Głupi” i „Czarna Madonna”. Ørganek to także twórcy wspaniale przyjętego albumu „Ocali Nas Miłość”, nagranego na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzycy mają na swoim koncie trzy statuetki Fryderyka w kategorii „ALBUM ROKU ROCK”, „PIOSENKA ROKU”, „PRODUKCJA MUZYCZNA ROKU”. Ostatni album zespołu, „Na razie stoję, na razie patrzę”, został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, a grupa od lat występuje z powodzeniem na wszystkich najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Poza aktywnością muzyczną zespół od lat angażuje się w wiele akcji społecznych m.in. współtworzył „MAPĘ WSPARCIA” dla osób będących w kryzysie psychicznym we współpracy z fundacją „Człowiek”, zaangażował się w sadzenie drzew w ramach projektu „Ørganek w Nowym Świecie” oraz stworzył niezwykły projekt "ØNA" na rzecz kobiet w Polsce, za który otrzymał nagrodę "Superbohaterka" pisma Wysokie Obcasy. Tomasz Organek, lider zespołu, z sukcesami pełnił funkcję kierownika muzycznego podczas dwóch edycji festiwalu Żywiec Męskie Granie w latach 2016 i 2017 i jest laureatem wielu prestiżowych nagród artystycznych m.in. „Mistrz Mowy Polskiej”.

O MTV Unplugged

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine czy Alicia Keys.

W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R i Brodka.