Open'er Festival 2023 - upojne chwile w fotobudce? Organizatorzy wydali oświadczenie

i

Autor: Pixabay Kontrowersje po tegorocznym Open'erze

Open'er Festival 2023 - upojne chwile w fotobudce? Organizatorzy wydali oświadczenie

2023-07-04 9:33

Tegoroczna edycja Open'er Festival za nami. W tym roku sceną zawładnęli m.in. SZA, Kendrick Lamar, Lizzo, One Republic, Queens of the Stone Age, Arctic Monkeys czy Daria Zawiałow. Już po zakończeniu wydarzenia do sieci trafiły dość zaskakujące informacje na temat dwójki festiwalowiczów. Całą sprawę skomentował organizator.

Tegoroczna edycja Open'er Festival przeszła już do historii. Na teren Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo zawitały tysiące fanów świetnej muzyki i letniego klimatu, który tworzyli nie tylko występujący artyści i artystki, z SZA, Lizzo, Lil Nas X, One Republic, Machine Gun Kelly, Darią Zawiałow, Queens of the Stone Age, Arctic Monkeys, Editors i Kendrickiem Lamarem na czele, ale także zaproszeni goście na specjalnie zorganizowanych panelach dyskusyjnych. Letnie festiwale rządzą się swoimi prawami i dzieją się na nich różne rzeczy, nie inaczej było w tym przypadku.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Fotobudka

Już po festiwalu w sieci zaczęły pojawiać się informację o parze, która uczestniczyła w imprezie. Wspomniana dwójka miała skorzystać z jednej z dostępnych na terenie fotobudek, z tym jednak, że zdjęcia, jakie sobie zrobiła, niekoniecznie nadają się do dodania do rodzinnego albumu. Fotografie te przedstawiają parę w niedwuznacznej sytuacji i niestety, trafiły one, w wersji zarówno ocenzurowanej, jak i nie, do sieci. Początkowo część mediów podała, że fotobudka połączona była z jednym z telebimów, w związku z czym fotografie w niej powstałe wyświetlały się szerokiemu gronu pozostałych uczestników festiwalu, a nawet występujących na nim gwiazdom i tak trafiły do Internetu. Okazuje się, że nie tak to wyglądało.

Oświadczenie organizatorów

Na całą sytuację zdążył już zareagować organizator. Agencja Alter Art wydała oficjalne oświadczenie, które przesłała do redakcji polskich mediów. Pisze w nim, iż podane informacje to zwyczajny fake news, a żadne materiały, wykonane w fotobudkach, należących do partnerów, nie były wyświetlane na ekranach scenicznych i nigdy nie było planów, by takie działanie miało miejsce. 

W przestrzeni publicznej ukazały się nieprawdziwe, powielane przez niektóre media informacje, mówiące, że w trakcie tegorocznej edycji Open'era na ekranach scenicznych były wyświetlane zdjęcia uczestników festiwalu wykonane w fotobudkach partnerów. Jest to kłamstwo i fake news. Oświadczamy, że żadne materiały tego rodzaju nie były kiedykolwiek udostępniane na ekranach scenicznych. Co więcej, nigdy nie było takich planów - brzmi oświadczenie organizatorów.

Listen on Spreaker.