Only The Poets prezentuje najnowszy singiel „JUMP!”

i

Autor: Materiały prasowe Nowy singiel Only The Poets

Only The Poets prezentuje najnowszy singiel „JUMP!”

2023-04-07 9:54

Za Only The Poets wskoczylibyśmy w ogień! To jednak nie będzie konieczne – zespół już 11 i 12 kwietnia wystąpi w warszawskim Palladium. Aby podsycić oczekiwania na koncerty, prezentuje teraz singiel „JUMP!”.

Produkcją „JUMP!” zajął się King Ed (Baby Queen, Dylan), a miks jestem dziełem Dana Grecha (Vaccines, Liam Gallagher). To odważny, kolejny krok zespołu, którego rzesza fanów nieustannie się rozrasta.

Poruszający tekst piosenki wzywa do walki: „Jeśli zamierzasz biec, pobiegnę z tobą / Spadnę z krawędzi do wielkiego błękitu”, śpiewa Tommy, „Moja matka zawsze ostrzegała mnie za młodu / Ale jeśli zamierzasz skoczyć, ja też skoczę” (oryg. So if you’re gonna run, I’ll run with you / Falling off the edge of the deep blue / My mother always warned me when I was young / But if you’re gonna jump I’ll jump in too)".

Björk zagra w Polsce w 2023 roku! Koncerty rock i alternatywa

Tommy Longhurst komentuje: – „JUMP!” opowiada o wszystkich chwilach, kiedy musisz podążać za głosem serca, a nie rozumu. Zbyt często nie robimy tytułowego skoku w przesadnej obawie przed potencjalnymi trudnościami. To piosenka o tym, by nie przepraszać za wskoczenie w coś nowego i ekscytującego – czymkolwiek to jest.

Only The Poets

Czteroosobowy zespół z Reading – Tommy Longhurst (gitara), Andy „Roo” Burge (bas), Clem Cherry (gitara) i Marcus Yates (perkusja) – w ciągu zaledwie kilku lat podbił świat. Bez kontraktu z wytwórnią, Only The Poets ciężko pracowali na sukces, grając na lokalnych imprezach w akademikach i pubach. Dziś bez problemu wyprzedają spore sale koncertowe.

Only The Poets dorastali w Reading i pobliskim Banbury. Organizatorzy Reading Festival dobrze wiedzieli, że ich muzyka przekroczy granice nie tylko miasteczka, ale i kraju. Szczerość autobiograficznych tekstów Longhursta w połączeniu z brzmieniem inspirowanym brytyjskim indie z lat 90. natychmiast poruszyły publiczność.Uwielbiani przez polską publiczność Only The Poets w lutym wystąpili jako support Lewisa Capaldiego. Ze względu na ogromne zainteresowanie nadchodzącymi koncertami, zmuszeni byli dodać nowe terminy w Warszawie i Pradze. 11 i 12 kwietnia Only The Poets rozpocznie trasę w warszawskim Palladium.