Only The Poets

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Only The Poets prezentują euforyczną EP-kę „One More Night”

2024-06-04 14:41

Wydawnictwo przedstawia urzekające oblicze czteroosobowej grupy, która skonsolidowała swoje sythpopowe brzemiennie połączone z ukazującymi szczere emocje tekstami.

Otwierający EP-kę utwór tytułowy to zbudowany na brzmieniu strzelistych gitar i pulsujących syntezatorów tęskny banger o minionych starych, dobrych czasach.

Czerpaliśmy z tego co dzieje się we współczesnym popie, mieszając to z britpopem. Sporo eksperymentowaliśmy z harmoniami wokalnymi. Nieustannie mamy z tyłu głowy to, jak te piosenki będą brzmiały na żywo. Zależało nam na tym, by uzyskać iście stadionowy efekt. To utwór o życiu chwilą. Wracam w nim do nocy, w których nic innego się nie liczyło i wszystko wydawało się być w porządku. To opowieść o tych wieczorach i nocach, które okazały się jednymi z najlepszych momentów twojego życia, choć wówczas kompletnie nie zdawałeś sobie z tego sprawy – komentuje Tommy.

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

O EP-ce

Wyprodukowany i zmiksowany przez Marka Ralpha (RAYE, Years & Years), uwielbiany przez fanów „Gone By Now” przynosi poruszający dialog ciętych gitar i pełnego bólu wokalu Tommy’ego, podczas gdy będący dziełem całego zespołu „I Don’t Wanna Be Your Friend” łączy mroczną aranżację gitary i pełen ognia wokal, czego efektem jest dojrzały, darkpopowy krajobraz dźwiękowy.

Skomponowana wspólnie z The Nocturns (Tom Grennan, Cian Ducrot) piosenka „All This Time” to kolejny w zestawie banger, w którym prym wiodą gitary i syntezatory. Singiel otrzymał tyuł „Tune of the Week” na antenie BBC Radio 1. Only The Poets testowali materiał podczas trasy koncertowej. Tommy podkreśla, że szczególnie ucieszył go znakomity odbiór utworu „It’s Okay (Not To Be Okay)”. „One More Night” zamyka „Change”, utwór opowiadający o emocjach związanych ze spotkaniem kogoś, dzięki komu stajemy się kimś lepszym. Takie spotkanie sprawia, że zostawiamy za sobą przeszłe związki i popełnione po drodze błędy i rozpoczynamy nowe życie.Only The Poets nagrywali „One More Night”, podróżując z kraju do kraju. Dodajmy, że obowiązki producentów w trakcie sesji nagraniowych podczas tournée pełnili Marcus Yates i Clem Cherry, odpowiednio perkusista i gitarzysta Only The Poets.

Współtworzony przez wokalistę Tommy’ego Longhursta, basistę Andy’ego „Roo” Burge’a, gitarzystę Clema Cherry’ego i perkusistę Marcusa Yatesa zespół z Reading w ciągu zaledwie kilku lat ugruntował swoją pozycję jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów koncertowych. Do niedawna nie mieli podpisanego kontraktu płytowego. Hołdując idei „zrób to sam” zaczynali praktycznie od zera, występując na studenckich domówkach, w pubach i małych klubach, zamieniając je w ubiegłym roku na wyprzedane, mogące pomieścić nawet ponad 1600 osób sale w Wielkiej Brytanii i Europie.

2024 rok zaczął się dla grupy serią 22 europejskich koncertów. W czerwcu grupa zagra kilka koncertów klubowych, a następnie ruszy w europejską trasę z YUNGBLUDEM. W sierpniu Only The Poets będą supportować Toma Grennana w Belfaście.

Oto największe przeboje Bon Jovi: