Olivia Rodrigo inspirowała się... Metalliką podczas ostatniego występu? To nie mógł być zbieg okoliczności!

i

Autor: Materiały prasowe/Graham Finney / Cover Images/Cover Images/East News Występ Olivii Rodrigo inspirowany pokazem Metalliki?

Olivia Rodrigo inspirowała się... Metalliką podczas ostatniego występu? Fani dopatrują się drugiego dna!

2023-09-15 11:17

Olivia Rodrigo od kilku tygodni nie przestaje schodzić z ust całego świata. Młoda artystka wydała 8 września swój drugi album, który na pewno przypadnie do gustu także fanom gitarowych klimatów, szczególnie w kobiecym wydaniu. Wokalistka była także jedną z gwiazd tegorocznej gali MTV VMA, a jej występ może skojarzyć się fanom metalu z pewną trasą Metalliki!

Olivia Rodrigo to z pewnością jedna z tych współczesnych artystek, odnoszących ogromne sukcesy w mainstreamie, których kolejne kroki i działania zdecydowanie warto mieć na uwadze. Choć ma ona niespełna 20 lat to już wskazywana jest jako jedna z najbardziej obiecujących gwiazd, której brzmienie wcale nie jest takie oczywiste. Rodrigo udowodniła to wydając 8 września swój drugi album studyjny. GUTS brzmieniowo nieco odszedł od debiutu Olivii, krążka SOUR z 2021 roku, i prezentuje gitarowe brzmienie, mocno nawiązujące do takich gatunków jak pop rock, pop punk i alternatywny rock. Sama wokalistka otwarcie przyznaje, że pracując nad płytą zasłuchiwała się w Rage Agains the Machine i to właśnie mocne brzmienie posłużyło jej jako inspiracja do znalezienia ujścia wściekłości, jaka była w niej przez ostatnie lata.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Olivia Rodrigo zainspirowała się... Metalliką?!

Tuż po premierze GUTS Olivia wystąpiła na tegorocznej gali rozdania nagród MTV VMA, a w ramach setu wykonała kawałki Vampire Get Him Back!. To właśnie podczas wykonywania pierwszego ze wspomnianych utworów doszło do nieoczekiwanej sytuacji. W pewnym momencie z tyłu dekoracji, nawiązującej do teledysku, zaczęły strzelać iskry i płomienie, a sama platforma zaczęła się jakby psuć. Choć Olivia wydaje się być tym zaszokowana, a w pewnym momencie podbiega do niej osoba z obsługi i ściąga ją ze sceny, to wydaje się, że całość była dokładnie zaplanowana, gdyż gwiazda już po chwili wróciła na miejsce (i na zmienioną dekorację) z grupą tancerek.

Słynne pokazy Metalliki

Fani ciężkich brzmień natychmiast zaczęli doszukiwać się w całej tej sytuacji drugiego dna, a nawet inspiracji pewnym elementem, który pojawiał się na trasie "Poor Touring Me" Metalliki! Pojawił się on chociażby podczas występu z 12 października 1996 roku. Tego dnia formacja grała w Earl's Court w Londynie i na sam koniec koncertu rozpoczęła się prawdziwa demolka. W trakcie wykonywania Enter Sandman na scenie zaczęły pojawiać się iskry, a oczom publiczności i zespołu ukazał się... dyndający na linie pod sufitem technik, który w końcu spada, a do tego jest rażony prądem. Sytuacja robi się coraz poważniejsza z sekundy na sekundę, gdy platforma, znajdująca się za Larsem Ulrichem, zawala się, po scenie zaczyna biegać płonący mężczyzna, a grupa zostaje ewakuowana z miejsca zdarzenia.

Oczywiście wszystko to było elementem pokazu i powtarzało się na kolejnych koncertach z trasy. Olivia znalazła sobie godny przykład do naśladowania?