Bruce Dickinson

i

Autor: Materiały prasowe - fot. John McMurtrie

wielku sukces legendy!

OGROMNY sukces nowej płyty Bruce'a Dickinsona w Wielkiej Brytanii! Tak wysokiej pozycji jeszcze nie osiągnął!

2024-03-11 10:33

Już nieco ponad tydzień minął od premiery najnowszej, pierwszej od prawie 20 lat, solowej płyty Bruce'a Dickinsona. Fani i krytycy niezwykle ciepło przyjęli "The Mandrake Project", a o tym bardzo dobrze świadczą też wyniki sprzedażowe krążka! Ten osiągnął historyczną pozycję na liście w Wielkiej Brytanii!

Już w ubiegłym roku Bruce Dickinson oficjalnie potwierdził, że po upływie niemal dwóch dekad na rynku ukaże się jego najnowsze solowe wydawnictwo. Album otrzymał tytuł The Mandrake Project i jest częścią całego ambitnego projektu, na który składają się także filmowe, widowiskowe teledyski i seria komiksów. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne w piątek 1 marca, a premierę poprzedziło wydanie singli Afterglow of Ragnarok i Rain on the Graves. Płyta natychmiast spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i świetnymi recenzjami krytyków. O tym, jak bardzo wyczekiwany był to projekt najlepiej świadczą jego wyniki sprzedażowe!

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Genialny debiut nowej płyty Bruce'a Dickinsona w Wielkiej Brytanii

Spośród sześciu poprzednich płyt Bruce'a, największy komercyjny sukces na Wyspach osiągnął debiutancki Tattooed Millionaire, który dotarł do 14. pozycji na tamtejszej liście przebojów. Kolejne wydawnictwa oscylowały już raczej od pozycji z Top 20 i Top 40 do nawet Top 50 czy Top 60, z czego Tyranny of Souls dotarł jedynie do 65. pozycji w rankingu.

Na tym tle najnowsze The Mandrake Project wyróżnia się - i to w sposób naprawdę szczególny! Już tydzień po premierze nowy solowy album Bruce'a Dickinsona zadebiutował na trzeciej pozycji oficjalnej listy przebojów w Wielkiej Brytanii! Jest to najwyższa pozycja w tym rankingu w historii całej solowej kariery wokalisty. Jeszcze lepiej dzieje się w Niemczech i Szwecji, gdzie to płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu tamtejszych list przebojów, co daje artyście jego pierwsze tego typu osiągniecie w ramach autorskiej działalności!

Bruce Dickinson solo w Polsce w 2024 roku!

Przypominamy, że artysta zawita w ramach solowej trasy do naszego kraju! Bruce Dickinson jest jedną z gwiazd tegorocznego Mystic Festival - muzyk zagra wraz ze swoim zespołem na Main Stage w czwartek 6 czerwca!

Sprawdź poniżej, których wokalistów podziwia Bruce Dickinson!