Marty Friedman wraca do koncertowania z Megadeth? Muzyk wprost komentuje sprawę

i

Autor: Screen z YouTube/Prosthetic Records Marty Friedman będzie grał z Megadeth?

Oficjalnie - Marty Friedman wraca do koncertowania z Megadeth! Zespół zapowiedział wyjątkowy występ!

2023-02-14 9:25

Zespół Megadeth przygotowuje się do nadchodzącej wielkimi krokami trasy koncertowej, promującej album "The Sick, the Dying... and the Dead!". Grupa zagra swoje pierwsze koncerty w Japonii i jakiś czas temu pojawiły się plotki co do tego, kto będzie towarzyszył jej na scenie. Pogłoski właśnie zostały potwierdzone - Marty Friedman znów wystąpi z Megadeth!

We wrześniu 2022 roku swoją premierę miał najnowszy album studyjny Megadeth. Krążek The Sick, the Dying... and the Dead! został bardzo dobrze przyjęty przez odbiorców i krytyków. Wydawnictwo znalazło się w podsumowaniach najlepszych metalowych albumów 2022 roku, a promujący je singiel We'll Back uzyskał nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Metal Performance. Formacja będzie promowała płytę na nadchodzącej trasie koncertowej, w ramach której zagra też w Polsce. Pierwszy pokaz w ramach całej serii odbędzie się już 27 lutego w Tokio w Japonii. Tego dnia na scenie będzie towarzyszył grupie gość specjalny!

Marty Friedman zagra z Megadeth!

Maty Friedman był gitarzystą prowadzącym Megadeth w latach 1990-2000, to z jego udziałem nagranych zostało pięć płyt, w tym legendarne Rust in Peace, Countdown to Extinction Youthanasia, muzyk nadal pozostaje w dobrych stosunkach z Davem Mustainem. Marty od lat żyje na co dzień w Japonii, a całkiem niedawno był gościem w tamtejszym programie radiowym Next Guitar Hero Is. . .. To właśnie tam zdradził, że, pojawi się na nadchodzącym koncercie Megadeth w tym kraju! Do tej pory wieści te traktowane były w kategoriach plotki, jednak właśnie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie - grupa Megadeth zapowiedziała gościa specjalnego nadchodzącego koncertu w Japonii i został nim właśnie Marty! Poniżej oświadczenie Dave'a i spółki. Przypominamy, że występ ten będzie można obejrzeć w transmisji online! Jak to zrobić? Szczegóły w poniższym tekście!

Zobacz także: Koncert Megadeth będzie transmitowany na żywo! Kiedy i jak oglądać?

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Być może wiecie, że Megadeth, zespół, w którym kiedyś grałem, zagra na żywo w Budokanie (hali widowiskowej w Tokio przyp. red.). Wierzcie lub nie, ale będę z nimi jammował! Cóż, nie mogę zdradzić żadnych szczegółów, ale na pewno będzie to wyjątkowa noc. Jak to ująć? Myślę, że fani będą się z tego cieszyć równie mocno. jak ja. Za kulisami zawsze im kibicowałem, tak jak chłopaki z Megadeth kibicowali mojej karierze w Japonii. To będzie naprawdę niesamowite spotkanie, a moje serce jest przepełnione miłością. W każdym razie bardzo na to czekam - powiedział Marty w programie.