NOWY TELEDYSK od Nirvany! Wszystko to z okazji 30-lecia ostatniej płyty zespołu

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Chris Cuffaro Nowe wideo do kultowego kawałka Nirvany

NOWY TELEDYSK od Nirvany! Wszystko to z okazji 30-lecia ostatniej płyty zespołu

2023-10-17 12:42

Ten rok jest z pewnością szczególny dla wielu fanów Nirvany. To właśnie we wrześniu minęło dokładnie trzydzieści lat od premiery, jak się okazało, ostatniego albumu formacji. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu na rynku ukaże się wyjątkowe, monumentalne wznowienie "In Utero" - nadchodzący projekt promuje NOWY TELEDYSK zespołu!

Nirvana osiągnęła ogromny, wręcz kolosalny sukces po premierze swojego drugiego albumu studyjnego. Krążek Nevermind podbił światowe listy przebojów i wprowadził grunge do mainstreamu, na dobre otwierając drogę do wielkiej kariery już funkcjonującym na rynku grupom, jak Soundgarden, Pearl Jam czy Alice in Chains. Kurt Cobin, choć jako lider kapeli od samego początku marzył o takim sukcesie, finalnie nie był z niego tak naprawdę zadowolony. Muzyk miał dość tego, że media śledzą każdy jego krok, a wytwórnia wymaga nagrania następcy przełomowej płyty, która także idealnie będzie pasować do mainstreamu. Cobain postanowił jednak iść własną drogą i wraz z Kristem Novoselicem i Davem Gorhlem nagrali brudną, surową In Utero. Płyta ta okazała się być ostatnią w karierze Nirvnay, gdyż Kurt zmarł śmiercią samobójczą siedem miesięcy po premierze krążka.

Nirvana - 5 ciekawostek o albumie "In Utero" | Jak dziś rockuje?

Klip do kultowego kawałka Nirvany!

W tym roku minęło więc dokładnie trzydzieści lat od premiery In Utero. To właśnie z tej okazji już 27 października światło dzienne ujrzy monumentalna reedycja krążka, na którą trafi aż 55 niepublikowanych dotąd utworów, głównie w wersji live - niewydane dotąd nagrania z występów w Los Angeles z 1993 roku i ostatni koncert w Seattle z 1994 roku. Wydawnictwo zawierać będzie także sześć bonusowych utworów live - mowa o nagraniach z występów w Rzymie, Springfield i Nowym Jorku. Cały materiał koncertowy został zrekonstruowany z taśm rezonansowych przez inżyniera Jacka Endino. Na edycję deluxe trafią także oczywiście, na nowo zmiksowane, kompozycje z podstawowego wydania płyty oraz pięć utworów bonusowych i kawałki ze strony B.

Po nieznanych dotąd wersjach Pennyroyal Tea i Scentless Apprentice czas na coś wizualnego! Kilka dni temu światło dzienne ujrzał OFICJALNY TELEDYSK do uwielbianego kawałka Dumb! Klip utrzymany jest w mocno psychodelicznym klimacie, a odpowiedzialny jest za niego RuffMercy, który stworzył całość z ręcznie malowanej taśmy Super 8mm. Sprawdź wideo poniżej!