Nowy singiel od The Cassino! Zespół wyrusza w trasę koncertową

i

Autor: Materiały prasowe Nowość od The Cassino

Nowy singiel od The Cassino! Zespół wyrusza w trasę koncertową

2023-09-25 15:26

Po świetnie przyjętym singlu “Drugi / Dym”, The Cassino prezentuje kolejny kawałek zapowiadający ich nową EP-kę, czyli “Pierwszy / Prześwit”. Dodatkowo, wystartowała przedsprzedaż minialbumu “Prześwit”, którego premiera będzie miała miejsce już 13 października. To jednak nie wszystko! Po niezwykle udanym występie The Cassino na Scenie Głównej festiwalu Great September, zespół ogłasza wyczekiwaną przez fanów trasę koncertową!

“Pierwszy / Prześwit” to wyjątkowy utwór w twórczości The Cassino. Za typowe dla zespołu indie rockowe brzmienie docenią go dotychczasowi fani grupy, ale coś dla siebie znajdą w nim także nowi odbiorcy. The Cassino już wcześniej eksperymentowali z elementami muzyki elektronicznej, ale w tej piosence odważyli się na więcej, nadając jej psychodeliczny charakter.

Wokalista jest autorem muzyki i tekstów do wszystkich utworów na nadchodzącej EP-ce. Hubert pierwszy raz w swojej karierze zajął się także współprodukcją kawałków. Za produkcję odpowiada również Jeremiasz Hendzel.

Do tej pory oddawaliśmy nasze piosenki w ręce profesjonalistów, którzy wzbogacali je swoją produkcją. Oczywiście efekty zawsze były dla nas zadowalające, ale jednak miałem poczucie, że w ten sposób gdzieś znikają niektóre emocje, które chcieliśmy przekazać w utworach. Teraz, gdy podjąłem się współprodukcji wszystkich kawałków z EP-ki, czuję, że to jest to - mówi.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Premiera EP-ki!

“Pierwszy / Prześwit” promuje wyczekiwaną przez fanów The Cassino EP-kę “Prześwit”, która ukaże się już 13 października. Przedsprzedaż jest prowadzona ekskluzywnie w sklepie FONOBO Label.

The Cassino na trasie!

The Cassino to zespół słynący z koncertów, podczas których zawsze daje z siebie wszystko. Nigdy nie wiadomo, czym zaskoczy swoich fanów, z którymi łączy go niezwykła więź zbudowana na muzycznych fundamentach. Tylko w ramach promocji swojej debiutanckiej płyty grupa zagrała aż kilkadziesiąt razy, wyprzedając koncerty w największych polskich miastach.

3 listopada wystartuje trasa „Prześwit”, oto jej rozpiska:

  • 03.11 Lublin, Klub Muzyczny CSK
  • 04.11 Kraków, Kamienna12
  • 05.11 Warszawa, Hydrozagadka
  • 16.11 Poznań, 2progi
  • 17.11 Szczecin, Kosmos
  • 19.11 Toruń, NRD Klub
  • 25.11 Wrocław, Bezsenność
  • 26.11 Łódź, Wooltura
  • 03.12 Olsztyn, Carpenter

17.12 Gdynia, Ucho. Bilety na koncerty są dostępne przez Going. oraz empik bilety.