Nowy kawałek i teledysk Ghost. Jest bardzo kontrowersyjnie

i

Autor: YouTube

Nowy kawałek i teledysk Ghost. Jest bardzo kontrowersyjnie

2023-04-21 13:06

Szwedzka grupa przypomniała doskonałą kompozycję Genesis i nagrała do nie mocny teledysk. Piosenka zapowiada nowy materiał, który będzie się składał wyłącznie z własnych interpretacji metalowych i rockowych klasyków. Na liście znalazły się prawdziwe klasyki!

Zawsze lubiliśmy być zaskakiwanie przez dobór kawałków, które mają się znaleźć na albumach z coverami. Granie muzyki z najbliższego stylistycznego sąsiedztwa jest owszem fajne, ale nie wnosi za wiele. Jednak gdy dana grupa zabiera się za piosenkę z zupełnie innej strony sceny, to często powstają prawdziwe perełki. Przykład? Choćby „The sound of silcence” w wykonaniu Disturbed, „All along the watchtower” zagrane przez Jimiego Hendrixa albo „Whiskey in the jar” gdy grała ją Metallica.

Dlatego widząc zapowiedź Papy Emeritusa IV z nazwą Genesis nie czekaliśmy ani chwili. Oryginalna kompozycja to przebój sam w sobie, a przy okazji bardzo celna i dosadna satyra wymierzona w amerykańskich telekaznodziejów. W Polsce to zjawisko można porównać do wyciągania funduszy od emerytów przez pewnego bardzo znanego redemptorystę. Czasy się zmieniają, ale ludzkie przywary i natura pozostają bez zmian. Genesis swój przebój pokazał światu w 1991, aż dziw, że po 32 latach brzmi tak aktualnie i dobrze.

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Właśnie za ten kawałek zabrał się Ghost. Aranżacja jest znacznie mocniejsza, gitary są zdecydowanie potężniejsze. Jednak Papa Emeritus IV nie byłby sobą, gdyby miał rezygnować z melodyjności. Szwedzka szkoła zawsze znajdzie miejsce na wpadające w ucho melodie (nawet w deathmetalu), zatem oryginalny charakter kawałka został zachowany. Teledysk za to jest wyjątkowo dosadny i odzwierciedla wyśpiewane w tekście: „róbcie to, czego nauczam, a nie to, co robię sam”. Obejrzyjcie, posłuchajcie i… nie próbujcie tego w domu.

Ghost zwiastuje EP-kę „PHANTOMIME”

„PHANTOMIME” składa się z coverów oraz przeróbek klasyków autorstwa Television, Genesis, The Stranglers, Iron Maiden i Tiny Turner. EP-ka w równym stopniu oddaje hołd każdemu z artystów, celebruje ich wpływ na dzisiejszą muzykę oraz naznacza wybrane utwory charakterystycznym brzmieniem Ghost. Premiera EP-ki „PHANTOMIME” zbiegnie się z pierwszymi tegorocznymi koncertami Ghost. Uznana trasa „Imperatour” obejmuje aż 70 koncertów. W czerwcu zespół zawita do Polski, aby dać show na głównej scenie gdańskiego Mystic Festival.

Tracklista:

  1.  See No Evil (Television)
  2. Jesus He Knows Me (Genesis)
  3. Hanging Around (The Stranglers)
  4. Phantom of the Opera (Iron Maiden)
  5. We Don’t Need Another Hero (Thunderdome) (Tina Turner)