Nothing But Thieves - witajcie w „Dead Club City”, nowej erze zespołu!

i

Autor: Materiały prasowe Witajcie w „Dead Club City” – nowej erze Nothing But Thieves

Nothing But Thieves - witajcie w „Dead Club City”, nowej erze zespołu!

2023-06-30 12:50

Nothing But Thieves wydają czwarty album „Dead Club City”. Krążek zawiera single „Welcome to the DCC” i „Overcome”, a także najnowszy „Tomorrow Is Closed”. Jeszcze nigdy nie brzmieli tak dobrze!

Wnikliwe teksty, liczne eksperymenty i nieustanny rozwój – oto sekret sukcesu Nothing But Thieves. Zgodnie z tytułem, pierwszy singiel stanowił wstęp do świata „DCC”, czyli „Dead Club City”. Rockowy utwór z eksperymentalnym funkowym akcentem i wpływami lat 80. ma nieco inne brzmienie od tego, do którego przyzwyczaił nas zespół. Piosenka osiągnęła ogromny radiowy sukces, podobnie jak niedawno wydany „Overcome”. Nieco nostalgiczny, popowy utwór, ma w sobie coś nowoczesnego. Wspierany przez syntezatory z lat 80., przechodzi w podnoszący na duchu refren, oddając nastrój płyty i odzwierciedlając emocje towarzyszące ucieczce, nadziei i nowym początkom.

"Życz mi tych emocji..." - Rubens w Esce Rock

Witajcie w "Dead Club City"!

Tytułowy „Dead Club City” to klub wielkości miasta. 11-utworowa tracklista składa się z różnych postaci i wydarzeń zarówno w mieście, jak i w jego okolicach. Czy „DCC” to wspólna świadomość? Inna planeta? Pustkowie? Niebo? A może coś zupełnie innego?

Album został nagrany i wyprodukowany przez gitarzystę Doma Craika razem z Johnem Gilmore (produkcja, inżynieria dźwięku) i Mikiem Crosseyem (miks). Prace nad płytą zajęły 6 miesięcy.

Oprócz ostatnich singli „Welcome to the DCC” i „Overcome” oraz świetnego „Keeping You Around”, album zawiera intrygujący prog-funkowy „Pop The Balloon”, zabawny „City Haunts” oraz najnowszy singiel „Tomorrow Is Closed”.

Zespół na trasie

Zespół dodał niedawno do swojego harmonogramu trasę po Wielkiej Brytanii i Irlandii, która rozpocznie się pod koniec października. Ostatnio zapowiedzieli też europejską trasę koncertową, która potrwa od lutego do marca 2024. Pełna lista koncertów znajduje się na stronie zespołu.

W skład Nothing But Thieves wchodzą Conor Mason (wokal, gitary), Joe Langridge-Brown (gitary), Dominic Craik (gitary, klawisze), Philip Blake (gitara basowa) i James Price (perkusja).

Ostatnie kilka lat było niezłą przejażdżką dla Nothing But Thieves. Sprzedając ponad milion albumów na całym świecie i osiągając ponad 2 miliardy streamów oraz 250 milionów wyświetleń, zdobyli lojalną rzeszę fanów dzięki swojemu wpływowemu altrockowemu brzmieniu. Ich debiutancka płyta stała się najlepiej sprzedającym się debiutem brytyjskiego zespołu rockowego w USA w 2015 roku. Nothing But Thieves mają na koncie wiele złotych i platynowych płyt, m.in. w UK, Australii, Holandii, Korei Południowej czy Polsce. Zespół zagrał mnóstwo międzynarodowych koncertów, także w naszym kraju.