Nocny Kochanek

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Albert Gula

koncerty rockowe

Nocny Kochanek rusza na podbój Wielkiej Brytanii! Grupa potwierdza - nowy album w 2025 roku!

2024-03-19 13:57

Grupa Nocny Kochanek wciąż w trasie. Po premierze albumu „O Jeden Most Za Daleko”, we wrześniu 2022 roku zespół ruszył w trasę koncertową i zagrał w ciągu półtora roku ponad 120 koncertów! Po zaprezentowaniu najnowszego albumu publiczności w Polsce, Nocny Kochanek ponownie wyrusza do Wielkiej Brytanii!

Druga odsłona trasy koncertowej promującej krążek „O Jeden Most Za Daleko”, która nosiła nazwę „O JEDEN KONCERT ZA DALEKO – CZĘŚĆ 2”, zakończyła się w połowie grudnia w wypełnionej po brzegi warszawskiej Progresji. Muzycy w ramach promocji albumu zagrali ponad 120 koncertów, a duża część koncertów odbyła się pod hasłem: „WYPRZEDANY”. Wspomniany wyżej album – „O Jeden Most Za Daleko” otrzymał w międzyczasie nominacje do najważniejszej nagrody muzycznej w kraju – Fryderyków i uzyskał status ZŁOTEJ PŁYTY.

SHORT - Człowiek z Metalu - 7 marca - Pytanie o Grammy | ESKA ROCK

Nocny Kochanek na podbój UK!

Nocny Kochanek nie zwalnia tempa i wkrótce, po imponującej serii koncertów w Polsce, startuje z serią koncertów w Wielkiej Brytanii, które będą jedynymi koncertami klubowymi zespołu w 2024 roku.

Tym razem koncerty Zdrajców Metalu będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Swansea, Oxfordzie i Peterborough. Dodatkowo, zespół zagra również w Liverpoolu, Edynburgu, Manchesterze, Londynie, Birmingham i Bristolu.

Nocny Kochanek zagra w sumie 9 koncertów poza granicami kraju, co będzie drugą najdłuższą do tej pory zagraniczną trasą koncertową zespołu od czasu powstania grupy.

  • 10.04 - SWANSEA - THE PATTI PAVILLON
  • 11.04 - LIVERPOOL - HANGAR34
  • 13.04 - EDYNBURG - THE LIQUIDROOM
  • 14.04 - MANCHESTER - ACADEMY
  • 16.04 - PETERBOROUGH - MET LOUNGE
  • 17.04 - OXFORD - THE BULLINGDON
  • 19.04 - LONDYN - 229 KLUB
  • 20.04 - BIRMINGHAM - ASYLUM
  • 21.04 - BRISTOL - THE FLEECE

Bilety już w sprzedaży!

Nowy album formacji już w przyszłym roku!

Grupa wyhamowuje działalność koncertową w bieżącym roku i zapowiedziała pracę nad nowym albumem, który ukaże się w 2025 roku, który będzie również jubileuszowym – dziesiątym rokiem istnienia zespołu!

Ostatnie miesiące są bardzo pracowite dla wokalisty zespołu Nocny Kochanek. Krzysiek Sokołowski, piosenkarz grupy zaprezentował publiczności debiutancki album pod tytułem „Taki jak ja”, zagrał trasę koncertową promującą krążek, a premierze albumu towarzyszył wernisaż obrazu namalowanego przez Grzegorza Skawińskiego (KOMBII), który jest jego interpretacją okładki i powstał po przesłuchaniu płyty Krzyśka Sokołowskiego.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Poniżej sprawdź, czy na pewno dobrze znasz teksty piosenek Nocnego Kochanka!

Jak dobrze znasz teksty zespołu Nocny Kochanek? Quiz

Pytanie 1 z 10
1. Ile kosztuje kebab w piosence "Dziewczyna z kebabem"?