Nocny Kochanek i "O jeden most za daleko"! Nowy album zespołu jest już dostępny!

2022-09-23 8:57

Po wydanym w ubiegłym roku krążku “Stosunki Międzynarodowe” zespół Nocny Kochanek nie zwalnia tempa! Grupa pod koniec lutego wydała numer “Cudzesy” i już wtedy stało się jasne, że kolejny album jest w drodze! Krążek "O jeden most za daleko" jest już dostępny do odsłuchu na platformach streamingowych!

We wrześniu ubiegłego roku zespół Nocny Kochanek wydał swój czwarty album studyjny. Na krążek Stosunki Międzynarodowe trafiło dziewięć coverów klasycznych numerów, reprezentujących różne odcienie heavy metalu. Nie dostaliśmy jednak typowych interpretacji, gdyż na płycie słychać polskie teksty, autorstwa wokalisty grupy - Krzyśka Sokołowskiego, który z wykształcenia jest anglistą. Dzięki temu muzyk nie stworzył dosłownych tłumaczeń, zachował jednak główny sens oryginalnych piosenek i przystosował je do naszych realiów, a także nadał im charakterystyczny dla grupy, żartobliwy ton. Na Stosunki Międzynarodowe trafiły więc polskojęzyczne wersje takich klasyków jak Thunderstruck AC/DC (tu pod tytułem Piorun), Mr. Torture Helloween czy Whole Lotta Love Led Zeppelin (tu jako Daj mi siebie).

Nocny Kochanek nie zwalnia tempa! Muzyczne nowości od zespołu

Raptem pięć miesięcy po premierze Stosunków Międzynarodowych, zespół wydał premierowy singiel - mowa o numerze Cudzesy. Niemal od razu stało się jasne, że grupa ma w planach wydanie kolejnego albumu. W kwietniu światło dzienne ujrzał klip do piosenki Wampir, w którym gościnnie pojawili się Ewa Gawryluk i Karol Strasburger - przy okazji tej premiery grupa oficjalnie zdradziła, że numer zapowiada ich piąty (czwarty, jeśli chodzi o wydawnictwa autorskie) album studyjny. Nie do końca było jasne jednak, kiedy miałby się on ukazać.

Nocny Kochanek oficjalnie zapowiedział nowy album! Tytuł i okładka następcy “Stosunków Międzynarodowych”

We wtorek 14 czerwca zespół poinformował w swoich social mediach, że nowy album jest już nagrany, a pięć dni później poznaliśmy kolejne jego szczegóły! Krążek zatytułowany został O jeden most za daleko i ukazał się w piątek 23 września, czyli dokładnie rok po Stosunkach Międzynarodowych. Za okładkę płyty - tradycyjnie - odpowiada Robert Adler. Jeszcze przed premierą albumu poznaliśmy single tytułowy i Numer z Banjo, poniżej pełna tracklista!

Tracklista albumu O Jeden Most Za Daleko:

  1. Otwieracz
  2. Cudzesy
  3. Pornolistonosz
  4. O Jeden Most za Daleko
  5. Ranny Ptaszek
  6. Romantyczny Książę Metalu
  7. Numer z Banjo
  8. Serce za Szkłem
  9. Wampir
  10. Alkoman