Nina Simone – nowo odkryte nagranie legendy jazzu

i

Autor: Materiały prasowe Gratka dla fanów Niny Simone!

Nina Simone – nowo odkryte nagranie legendy jazzu!

2023-07-24 13:19

W ramach całorocznych obchodów 90. urodzin Niny Simone, Verve Records i UMe wydają „You’ve Got To Learn”, nowo odkryte nagranie występu Niny podczas Newport Jazz Festival w 1966 roku.

2 lipca 1966 roku podczas Newport Jazz Festival legendarna Nina Simone zaprezentowała na scenie set, składający się z sześciu utworów, który na ponad pół wieku pozostał w pamięci miłośników muzyki. Teraz świat może usłyszeć nieznane i niepublikowane wcześniej nagranie tego niezapomnianego koncertu.

Nowe wydawnictwo oddaje wiernie atmosferę występu Simone na festiwalu, ukazując jej niesamowity zakres wokalny i wyjątkową umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością. Słuchając nagrania, łatwo zrozumieć, dlaczego koncert stał się kultowym i wyjątkowym wydarzeniem w historii muzyki.

Rozpoczynając od hipnotyzującego wykonania utworu „You’ve Got To Learn”, Simone zaprezentowała swój kunszt wokalny, wykonując m.in. elektryzujące i swingujące „Mississippi Goddam”. Publiczność, nie chcąc pozwolić jej opuścić sceny, zgotowała jej owację na stojąco i została nagrodzona niezapomnianym bisem – „Music For Lovers”.

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

Gratka dla melomanów

Eseje do albumu zostały stworzone przez Shanę L. Redmond, szanowaną autorkę i badaczkę, która obszernie napisała o życiu i dziedzictwie Simone. Jej notatki stanowią cenny kontekst dla występu i pomagają słuchaczom zrozumieć historyczne znaczenie muzyki Simone.

Wydanie niniejszego albumu to doniosłe wydarzenie dla melomanów i fanów Niny Simone na całym świecie. To rzadka okazja, by doświadczyć magii występów jednej z najwybitniejszych wokalistek XX wieku.