Dave Lombardo

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Nieznana twarz Dave'a Lombardo. Nagrał balladę

2022-12-21 12:30

Czy facet, który nagrał takie kawałki jak "Angel of death" czy "Raining Blood", może mieć na swoim koncie nastrojową piosenkę o miłości? Jasne, że tak! Dave Lombardo do wszechstronny muzyk, czego dał dowód na swoim najnowszym nagraniu. Raczej nie zyska ono aprobaty tych, którzy pokochali go za szaleńcze tempa i chirurgiczną precyzję szybkich uderzeń, ale on sam się chyba tym specjalnie nie przejmuje. I bardzo dobrze.

W końcu, po co ma się ograniczać? Nastrojowy, ciepły i zmysłowy utwór "The Gift" został napisany i wykonany przez perkusistę wspólnie z żoną. Pochodząca z Kanady Paula Lombardo to partnerka perkusisty od 2018 roku. Ich piosenka to forma życzeń świątecznych i noworocznych dla fanów i znajomych. Kawałek utrzymany jest w konwencji świątecznego swingu.

Dave Lombardo pochodzi z kubańskiej rodziny, która emigrowała do Stanów Zjednoczonych, a jego wcześniejsze korzenie prowadzą do Włoch. Jego miłość do perkusji zaczęła się od słuchania koncertówek KISS, potem było wiele zespołów i prób, jednak żadna nie przynosiła zysku. Dlatego zgodnie z wolą rodziców skończył szkołę wojskową oraz odpowiednik naszego liceum. W 1983 roku został przyjęty na posadę mechanika w Diesel Energy Systems Company. Podobno był w tym naprawdę dobry, jednak marzeń o muzyce nie porzucił. W tym samym roku wyda razem z kolegami płytę "Show no Mercy", która otworzy drzwi do kariery zespołowi Slayer i zmieni życie Lombardo.

Święta na rockowo! | Dobrze Rockuje #4

Od tamtego czasu wydarzyło się wiele, muzyk ze Slayera odchodził i wracał do niego. Współpracował także z takimi grupami jak Testament, Fantômas, Suicidal Tendencies, Dead Cross, Mr. Bungle, a nawet na chwilę zasilił skład legendarnych the Misfits. Jednak do dziś fani na świecie przede wszystkim zachwycają się jego oszałamiającą precyzją i tempem, z jakim nagrał cały album "Reign in blood". Zaledwie 28:55, 10 piosenek, które wyznaczą nowe granice w dziedzinie ekstremalnej muzyki. Jeśli chcecie poznać korzenie death metalu i innych pokrewnych gatunków, to zacznijcie właśnie od tego albumu. Jego wpływy usłyszycie między innymi w twórczości Vader, Decapitated i Cannibal Corpse.