Niezależne nowości: rockowe, poetyckie i metalowe! Pozdrowienia od podziemia!

i

Autor: Pixabay

Niezależne nowości: rockowe, poetyckie i metalowe! Pozdrowienia od podziemia!

2023-04-13 15:46

Z pewnością nie jesteśmy w stanie (choć się staramy) ogarnąć wszystkich tych talentów rodzących się w salach prób, piwnicach, domach kultury, garażach albo pokojach. Niezmiennie jednak radością przekazujemy dalej informacje nadsyłane nam przez tych, którzy dopiero pracują na swoją legendę. Oto kolejne pozdrowienia od podziemia, czyli co słychać na scenie niezależnej!

Trzeba przyznać, że siła rocka w narodzie jest ogromna. Pol’and’Rock niedawno zakończył przyjmowanie zgłoszeń kapel, które chcą pokazać się pokazać tego lata na lotnisku w Czaplinku. W ubiegłym roku wpłynęło 513 propozycji, a teraz jest to zapierające dech 740! To pokazuje jak bardzo Polacy kochają muzykę, nie tylko jako słuchacze, ale też wykonawcy.

Wiosna wreszcie z nami, jest cieplej, chce się żyć więc i na koncerty marsz! Na początek coś dla wszystkich, którzy szukają nowej energii w muzyce. Nadchodzi Uprising & Forgiving Tour, trasa w ramach której przez Polskę przejadą grupy bHP, The Unrest oraz Junon Kyanon. Koncerty potrwają od 14 do 23 kwietnia, a zespoły odwiedzą Warszawę, Słupsk, Łódź, Cieszyn i Wrocław

Jeśli macie ochotę na troszkę łobuzerskiego gitarowego grania z lekkim brytyjskim zacięciem, ale tekstami po polsku, nie powinniście przegapić nowego singla od 7277. Jak sami o sobie piszą, pomysł na „Poszli” powstał “gdy zaczęło do nas docierać, że niekoniecznie trzeba grać mocnego zaangażowanego rocka aby było to szczere. Możemy robić swoje z dystansem do siebie i autoironią... oraz lekką melodią, nie tracąc nic z poczucia, że to nasze i uczciwe.” Uczciwość w rocku, to coś, co zawsze szanujemy!

Kolejna nowość dotarła do nas od zespołu Forest Zero. Opatrzony autorskim klipem „Captain Compulsion” brzmi jakby został napisany i wyprodukowany w Kalifornii! To źle? Absolutnie nie, sprawdźcie sami, czy macie podobne skojarzenia, co my i nie przełączajcie przed solówką na flecie!

Aż cztery nowe single do naszej redakcji nadesłała warszawska grupa Czyżyki, za co serdecznie dziękujemy. Wam polecamy jeden z nich, który będzie dobrym wstępem do poznania stylu grupy. Jest melodyjnie, po polsku, ciepły głos wokalistki i refleksyjny tekst, który napisał znany aktor: Jacek Bończyk. Doskonałe do wieczornej herbaty.

Teraz czas na zmianę nastroju i coś dla lubiących czarną kawę, czarną herbatę, czarne koszulki i generalnie wszystkie istoty spod ciemnej gwiazdy. UKĆ – pod takim tajemniczym skrótem kryje się solowy projekt Łukasza Sarnackiego, którego mogliście usłyszeć między innymi w Corruption, Christ Agony, Devilish Impressions, Hermh, Abused Majesty, Virgin Snatch, Darzamat czy Voidfire. Jego muzyka jest mroczna, ale jednocześnie przemyślana i ciekawa. Teksty w języku polskim, atmosfera tajemnicy oraz wyprawy na ciemną stronę ludzkich emocji. Zdecydowanie warto sprawdzić. Polecamy także tym, którym z metalem nie jest po drodze.

Jak zawsze, gorąco zachęcamy do nadsyłania nam informacji o tym co tworzycie Wy lub Wasi przyjaciele, którzy grają. Nie każdy ma szansę na giwazdorski kontrakt, zainteresowanie TV albo wielkie sceny, jednak zależy nam by ciekawa twórczość nie została przegapiona. Czekamy na wieści od artystów niezależnych pod adresem: [email protected]

Pozdrowienia do podziemia!