Niezależne nowości na święta: trasa The Stubs, Vader pobija USA, nowości od Open Fire i więcej!

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

Niezależne nowości na święta: trasa The Stubs, Vader pobija USA, nowości od Open Fire i więcej!

2022-12-22 11:21

W stacjach radiowych (oczywiście poza naszą) dominują świąteczne kawałki, ulice już przystrojone, a w sklepach mikołajowo-reniferowo-anielskie szaleństwo. Dla jednych jest magicznie, dla innych cóż… Trzeba przetrwać. Z pewnością będzie łatwiej z garścią informacji od niezależnych artystów!

Od początku rocku czeka nas seria energetycznych koncertów. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poznać zespołu The Stubs, to koniecznie trzeba nadrobić. Jednak klipy i nagrania to jedno, a koncertowy odbiór muzyki to zupełnie inna przestrzeń doznań, więc nie przyjmujemy żadnych wymówek. Na The Stubs marsz, a oto lista miejsc, gdzie ich spotkacie już niedługo.

  • 12.01 – Olsztyn – Scena Zgrzyt
  • 13.01 – Elbląg - Mjazzga
  • 14.01 – Gdańsk – Wydział Remontowy
  • 15.01 – Płock – Rock 69

Na trasie towarzyszyć im będzie jeden z najważniejszych polskich zespołów stoner metalowych: Dopelord.

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Kolejna ożywcza niczym czarna kawa wiadomość nieprzypadkowo ze sceny, która czerń ceni sobie wyjątkowo. Polscy klasycy heavy metalu, których występy na Metal Manii w latach 80-tych pamiętają najzagorzalsi metale, wracają do gry. Open Fire pochwalił się wizualizacją do piosenki, która powstała w 1987 roku, dwa lata po powstaniu zespołu. W tym roku udało się ją nagrać. Czego się spodziewać? Polskiego tekstu, galopującego riffu, szybkiego tempa – czyli jest klasycznie, klimatycznie i tradycyjnie.

Zostając w metalowym klimacie, czas na weteranów, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Vader, czyli nasza death metalowa eksportowa maszyna do miażdżenia publiczności, rusza w trasę po Stanach Zjednoczonych. Razem z Krisiun oraz Decrepit Birth będą dewastować kluby od połowy marca do połowy kwietnia. W planach jest prawie 30 koncertów, dzień po dniu. Mamy wielką nadzieję, że podobną trasę uda się zorganizować w Polsce.

W prawdziwym wysypie nowości lepiej nie przegapić grupy o nazwie Hypnosaur. Ich debiutancki krążek „Doomsday” jest już na rynku. Szerokiej publiczności postanowili się przedstawić w teledysku do tytułowej piosenki. Jak określić ich granie? Rock’n’roll wraca do swoich korzeni z lat 60-tych i 70-tych, a z nowoczesną produkcją.

Kolejne ogłoszenie koncertowe to warszawski klub Proxima, do którego w marcu zawita Unearth. Ta amerykańska grupa metalocore’owa pokazuje wciąż jak łączyć wirtuozerską technikę z wściekłą i agresywną muzyką hard core. Ponoć w przyszłym roku mają wejść do studia i zacząć pracę nad nowym albumem. W Polsce zagrają 28 marca, w towarzystwie Misery Index i Year of the Knife.