Peter Collins

i

Autor: Facebook/Rush

Ostatnie pożegnanie

Nie żyje producent Peter Collins. Współpracował m.in. z Rush czy Alice Cooperem

Zmarł Peter Collins, legendarny brytyjski producent muzyczny. Na przestrzeni lat współpracował m.in. z kanadyjską formacją Rush. Przyczyną jego śmierci był rak trzustki. Miał 73 lata.

Nie żyje producent Peter Collins

Nie żyje Peter Collins, legendarny brytyjski producent muzyczny. Współpracował on m.in. z Rush, Bon Jovi czy Alice Cooperem. Collins zmarł, w swoim domu w Nashville, w wieku 73 lat. Przyczyną jego śmierci był rak trzustki. 

– Peter Collins był producentem naszych czterech albumów. Najpierw "Power Windows" (’85), potem "Hold Your Fire" (’87), "Counterparts" (’93) i "Test For Echo" (’96). [...] Miał figlarny, promienny uśmiech i świetne poczucie humoru. Będzie nam go bardzo brakować… – czytamy w poście udostępnionym w mediach społecznościowych na profilach zespołu Rush. 

"Bohemian Rhapsody" to rockowy utworów wszech czasów? Tak twierdzi znany muzyk!

Geddy Lee, wokalista i basista Rush, w osobnym wpisie dodał natomiast: – W latach 80. i 90. przeżyliśmy razem niesamowite muzyczne przygody w różnych studiach na całym świecie. Naprawdę był naszym Panem Wielkim… ze swoim zawsze obecnym cygarem i niezmiennie dobrym humorem. Po naciśnięciu przycisku nagrywania wciąż słyszę, jak mówi "OK, chłopaki, od początku… bez zatrzymywania!". Kochamy Cię, spoczywaj w pokoju i dziękujemy z całego serca.

Peter Collins przyszedł na świat 14 stycznia 1951 roku. Swoją karierę producencką rozpoczął w 1980 roku od albumu "Beat Boys in the Jet Age" zespołu The Lambrettas. O Collinsie wiele osób usłyszała w 1984 roku, kiedy to na rynku ukazał się krążek "Human Racing" Nika Kershawa, który odniósł spory sukces na Starym Kontynencie. Kilka miesięcy później premierę miał drugi album artysty "The Riddle" z utworem tytułowym, który dotarł do trzeciego miejsca na brytyjskiej liście przebojów. 

Później Collins nawiązał dłuższą współpracę z kanadyjską formacją Rush. W 1991 roku wyprodukował on słynny album Alice Coopera "Hey Stoopid". Odpowiada także za płyty amerykańskiego zespołu Queensrÿche: "Operation: Mindcrime" (1988) oraz "Empire" (1990). Ponadto w latach dziewięćdziesiątych wyprodukował jeden z albumów Bon Jovi, a mianowicie "These Days". 

Rockowa odsłona Pragi! Oto muzyczne miejsca, które warto zobaczyć w stolicy Czech: