Nickelback dopuścili się plagiatu? Jest odpowiedź zespołu

i

Autor: screen: https://youtu.be/LembwKDo1Dk

Nickelback dopuścili się plagiatu? Jest odpowiedź zespołu

2021-09-14 11:03

Od jakiegoś czasu krążą głosy o tym, że zespół Nickelback splagiatował utwór 'Rock Star', którego autorem jest Kirk Johnston. Grupa postanowiła odnieść się do tych słów, publikując krótkie oświadczenie.

Nickelback zostali jakiś czas temu pozwani przez Kirka Johnstona, który twierdzi, że piosenka 'Rockstar' z płyty 'All The Right Reasons' jest plagiatem piosenki 'Rock Star' zespołu Snowblind Revival. Artysta twierdzi, że piosenkę stworzył w 2001 roku i wysłał ją na 15 kasetach demo do wielu wytwórni, w tym do tej, w której wydawał zespół Nickelback. Według Johnstona, zespół musiał słyszeć jego numer i skopiował cały pomysł. Na te zarzuty odpowiedział zespół w krótkim oświadczeniu.

EskaROCK Live! - koncert Happysad

Nickelback odpowiadają na zarzuty o plagiat

Jak przekazał zespół:

Johnstonowi nie udało się zidentyfikować konkretnych podobieństw w tekstach obu piosenek. Stwierdził jedynie, że podobne są tytuły i temat tekstów. Tytuły nie są chronione prawem autorskim a ich podobieństwo nie może wystarczyć do złożenia pozwu o ich naruszenie. To samo dotyczy tematu tekstu o wyobrażeniu życia gwiazdy rocka.

Poniżej możecie porównać oba numery:

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu