Metallica - Black Album (reedycja specjalna) - Co tam w środku gra? (UNBOXING)

i

Autor: Materiały prasowe

Metallica - Black Album (reedycja specjalna) - Co tam w środku gra? (UNBOXING)

2021-09-13 12:54

'Metallica', 'The Black Album' lub po prostu czarny album – piąty album Metalliki, który zmienił oblicze muzyki. Z okazji 30-lecia krążka, do sprzedaży trafiła specjalna reedycja. W naszym cyklu 'Co tam w środku gra?', sprawdzamy, jak zostały wydane poszczególne wersje albumu.

„Metallica” lub „The Black Album” to jeden z największych sukcesów komercyjnych i artystycznych wszech czasów. Po premierze w 1991 album zatytułowany po prostu „Metallica” zapewnił grupie #1 w co najmniej 10 krajach, w tym cztery tygodnie z rzędu na szczycie list sprzedaży w USA.

Single „Enter Sandman”, „The Unforgiven”, „Nothing Else Matters”, „Wherever I May Roam” oraz „Sad But True” rozbrzmiewały w każdej stacji radiowej i telewizyjnej. Album spotkał się nie tylko z ciepłym przyjęciem fanów, ale też krytyków. Regularnie, aż do dziś, ukazuje się na przeróżnych podsumowaniach najlepszych albumów wszech czasów.

W ciągu 30 ostatnich lat nie było wydawnictwa w tym gatunku, które pobiłoby rekordy sprzedaży czarnego albumu!

Metallica - Black Album (reedycja specjalna) - Co tam w środku gra? (UNBOXING)

W naszym cyklu 'Co tam w środku gra?', sprawdziliśmy jak wydano nową edycję krążka, czym różni się od wydania z 1991 roku i jak wygląda wnętrze każdego z wydań. Zobaczcie zawartość nowej wersji 'Black Albumu':

Co tam w środku gra - Metallica

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu