Nergal

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

Nergal zaśpiewał gościnnie z punkowym Danzigerem. Wykonali "Nigdy" Moskwy

2023-02-24 11:13

Jak to, Behemoth teraz będzie grać punk rocka? To byłoby raczej nadużycie, jednak trzeba przyznać, że lider grupy poradził sobie naprawdę nieźle w materiale z zupełnie innej beczki. Przez chwilę przeszła nam przez głowę wizja Adam Darskiego w stylistyce kalifornijskiego punka końca lat 90-tych i… przegoniliśmy tę myśl jak najszybciej.

Dobre granie nie rdzewieje, a trzeba przyznać, że tytułowy kawałek z debiutanckiego płyty łódzkiego klasyka hc punka nigdy nie stracił na aktualności. Szybki i wściekły protest song z głębi trzewi zmęczonego intrygami i układami dzieciaka pasuje także do stanu ducha, gdy dzieciak dorósł i stał się częścią „systemu”. Kawałek „Nigdy” to petarda, która wciąż doskonale oddaje stan ducha wielu z nas.

Do nietypowego występu Nergala doszło w trakcie koncertu grupy Danziger. To punkowe trio z Gdańska, które możecie oglądać u boku między innymi The Analogs i Offensywy. Ekipa wystąpiła na urodzinach Sado z grupy Dance Like Dynamite, które zorganizowano w sopockim Spatifie. W pewnym momencie show na scenie pojawił się Adam Darski i zaśpiewał z grupą klasyk Moskwy.

Nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy Nergala w punkowym repertuarze. Na płycie „The Satanist” z zespołem Behemoth nagrał piosenkę „Ludzie wschodu” z repertuaru legendarnej grupy Siekiera. Ten wstęp basu i perkusji miażdży niczym rozpędzony czołg.

Bardzo lubimy słuchać świetnych kawałków w nowych, zaskakujących wersjach. Behemoth wystąpił kiedyś także na albumie „Czarne zastępy: w hołdzie KAT”. Może kiedyś Nergal wzorem Metallici nagra swoje „Garage Inc”, gdzie zbierze ulubione covery? Bardzo by nas taki projekt ucieszył.

Rockowe teledyski, wyreżyserowane przez słynnych filmowców