Nanga przedstawia nowy singiel! Jesień w Pekinie to poezja na mroczne czasy

i

Autor: Materiał prasowe - fot. Andrzej Olszanowski Nowy numer od zespołu Nanga

Nanga przedstawia nowy singiel! "Jesień w Pekinie" to poezja na mroczne czasy

2022-11-14 10:24

Nanga: na mroczne czasy proponujemy trochę poezji i surrealizmu. Po swojej debiutanckiej płycie "Cisza w bloku", która została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i krytykę muzyczną (m.in. drugie miejsce w rankingu "Płyta roku 2021" tygodnika "Polityka"), zespół Nanga wypuszcza kolejny singiel pt. „Jesień w Pekinie” zapowiadający nowy materiał.

Muzycznie staraliśmy się osiągnąć formę lekką i liryczną, a w tekście słychać echa Kabaretu Starszych Panów, surrealistów spod znaku Borisa Viana, a nawet nawiązania do Monty Pythona. Wyszedł z tego iście jesienny song, melancholijny, ale dający do myślenia, będący hołdem dla poezji i literatury. Wierzymy, że dobrze napisana piosenka może pomóc przetrwać mroczne czasy - mówią twórczyni i twórcy.

Nowe wydawnictwo zespołu Nanga - szczegóły!

Utwór to kolejna zapowiedź EPki pt. „Jesień w Pekinie”, która ukaże się na płycie winylowej nakładem wydawnictwa Mystic Production 9 grudnia 2022 r.  Autorem klipu promującego singiel „Jesień w Pekinie” jest Sebastian Juszczyk, twórca teledysków i laureat licznych nagród w tej dziedzinie. Do pierwszych 50 pre-orderów LP „Jesień w Pekinie” będzie dołączone zdjęcie zespołu z autografami. 

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Zespół Nanga

Nangę tworzą Magda Dubrowska (wokal, bas, teksty), Maciej Dzierżanowski (intrumenty perkusyjne), Karol Gola (saksofony, flety, instrumenty klawiszowe) i Filip Różański (instrumenty klawiszowe). Zespół powstał w 2020 roku po zawieszeniu działalności Lao Che, w którym grali Maciej, Karol i Filip oraz Gangu Śródmieście, który współtworzyła Magda.