Festiwal

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Największy ukraiński festiwal muzyczny powraca. Zapowiedziano pierwszą edycję od momentu wybuchu wojny

Atlas Festival, największy festiwal muzyczny na Ukrainie, w tym roku się odbędzie. Będzie to pierwsza edycja od wybuchu wojny w kraju.

Największy ukraiński festiwal muzyczny powraca

Pierwsza edycja Atlas Festivalu odbyła się w 2015 roku. W ciągu kolejnych lat na tej imprezie zagrali tacy wykonawcy, jak m.in. The Prodigy, Kasabian, Placebo czy Liam Gallagher. Ostatnia odsłona festiwalu miała miejsce w 2021 roku. Później, jak wszyscy doskonale wiemy, rozpoczęła się inwazja rosyjska na Ukrainę. Trwa już ona ponad dwa lata. 

Największy festiwal muzyczny na Ukrainie jednak w tym roku powróci. Wydarzenie, przemianowane na Atlas United, zawita do Blockbuster Mall w stolicy państwa i odbędzie się w dniach 12-14 lipca

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

Na ten moment ogłoszono występy ponad 70 ukraińskich artystów. Organizatorzy jednak zapowiadają również koncerty zagranicznych wykonawców. Wszystkie szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione. 

Należy także wspomnieć, że dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na wsparcie sił zbrojnych na Ukrainie. Organizatorzy dodają, że "w przypadku włączenia się syreny, która sygnalizuje zagrożenie rosyjskim atakiem, wszyscy uczestnicy będą mogli schronić się na terenie podziemnego parkingu". 

Rockowa odsłona Pragi! Oto muzyczne miejsca, które warto zobaczyć w stolicy Czech: