Nick Cave

i

Autor: Rex Features/East News

Najstarszy syn Nicka Cave'a nie żyje. Zmarł tuż po opuszczeniu więzienia

2022-05-10 9:32

Jethro Lazenby nie żyje. Najstarszy syn Nicka Cave'a zmarł tuż po opuszczeniu więzienia. Miał 31 lat. To kolejna tragedia w rodzinie znanego muzyka. Siedem lat wcześniej stracił drugiego syna, Arthura.

Syn Nicka Cave'a nie żyje. W poniedziałek 9 maja 2022 roku, popularny muzyk wydał krótkie oświadczenie, w którym potwierdził śmierć swojego najstarszego syna, Jethro Lazenby'ego. "Z ogromnym smutkiem muszę potwierdzić, że mój syn Jethro Lazenby odszedł z tego świata. Będziemy wdzięczni za uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie" - napisał. Artysta nie podał jednak do publicznej wiadomości przyczyny śmierci swojego dziecka. To kolejna tragedia w rodzinie Cave'a. W 2015 roku również stracił syna, 15-letniego Arthura. Nastolatek spadł z klifu w Brighton.

Wywiadówka - Paprodziad

Nie żyje drugi syn Nicka Cave'a. Zmarł tuż po wyjściu z więzienia

Na początku kwietnia 2022 r. Jethro Lazenby trafił do aresztu za zaatakowanie swojej matki. Jak donoszą lokalne media poszło o pieniądze na papierosy. Podczas procesu stwierdzono u niego schizofrenię. Jethro już wcześniej miał napady i borykał się z osobistymi problemami. Ostatecznie został zwolniony za kaucją z Melbourne Remand Centre w czwartek 5 maja. Sędzia nakazał mu poddać się leczeniu odwykowemu i unikać kontaktu ze swoją matką przez najbliższe dwa lata. Opuścił więzienie w miniony weekend, dwa dni później zmarł.

Kim był Jethro Lazenby?

Jethro Lazenby to najstarszy syn Nicka Cave'a ze związku z Beau Lazenby. Urodził się w 1991 roku i na początku mieszkał z matką w Australii. Ojca poznał dopiero w wieku ośmiu lat. W dorosłym życiu pracował jako model, aktor i fotograf.