Zestawienie

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10

Choć rockowe albumy nie biją takich rekordów popularności na Spotify, jak te popowe czy hip-hopowe, to i tak wykręcają naprawdę bardzo dobre statystyki. Postanowiliśmy więc sprawdzić, które krążki z szeroko rozumianego rocka są najpopularniejsze w tym serwisie.

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10

W dzisiejszym świecie ciężko sobie jest nam wyobrazić życie bez serwisów streamingowych, na których możemy znaleźć praktycznie wszystkie utwory, jakie tylko byśmy chcieli. 

Niektórzy słuchają pojedynczych kompozycji, inni preferują całe albumy. No właśnie, które studyjne płyty rockowych wykonawców cieszą się największą popularnością? Postanowiliśmy to sprawdzić na przykładzie Spotify. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

W czołówce nie zabrakło takich zespołów, jak chociażby Metallica, Red Hot Chili Peppers, AC/DC czy System of a Down. Jednak to żadna z tych grup nie może pochwalić się tym, że to właśnie ich album jest tym najpopularniejszym wśród użytkowników wspomnianego serwisu streamingowego. Podliczyliśmy i okazało się, że zwycięski krążek ukazał się na rynku w XXI wieku. Nie brakuje takich głosów, że to ostatnia, jak do tej pory, wielka rockowa płyta. 

Które więc rockowe albumy znalazły się w TOP10? Odpowiedź znajdziecie w naszej galerii, którą umieściliśmy na samej górze artykułu. Poniżej natomiast publikujemy inne zestawienie związane ze streamingiem. 

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę miliarda odtworzeń na Spotify:

Listen on Spreaker.