AC/DC

i

Autor: Francisco J. Olmo/Associated Press/East News, Franck Muller

Gadżety

Nadciągają limitowane zegarki sygnowane przez AC/DC. Ich cena robi wrażenie!

Dostępne są już limitowane modele zegarków stworzone z myślą o fanach formacji AC/DC. Powstały z okazji 50-lecia powstania zespołu. Ich cena robi wrażenie!

Nadciągają limitowane zegarki sygnowane przez AC/DC

Franck Muller, znany szwajcarski producent luksusowych zegarków, zaprezentował właśnie dwie limitowane edycje zegarków z okazji 50. rocznicy powstania australijskiej formacji AC/DC.

Wyprodukowano ich łącznie tylko 100 sztuk. Dostępne są dwie wersje (po 50 szt.): polerowana stal nierdzewna i czarny szczotkowany tytan.

Ostatni koncert AC/DC z Bonem Scottem. Muzyk zmarł trzy tygodnie później

"Na tarczy znajdują się charakterystyczne dla Francka Mullera cyfry w kolorze czerwonym, stanowiące żywy hołd dla dziedzictwa AC/DC. Środkowa tarcza jest wygrawerowana niczym winyl, co przypomina debiutancki album "High Voltage" z 1975 roku, a nadruk, inspirowany strunami gitarowymi, to hołd dla Angusa Younga. Te zegarki stanowią bezpośrednie nawiązanie do kultowej historii zespołu" – możemy przeczytać na stronie producenta. 

Głównym elementem zegarków jest, rzecz jasna, logo AC/DC z dodanym hasłem "50 lat". 

Zegarki można już zamawiać. Trzeba przyznać, że ich ceny robią wrażenie. Jedna sztuka kosztuje 9 tys. dolarów, czyli ponad 36 tys. złotych. Całość, co ciekawe, jest zamknięta w walizkę transportową, która przypomina o obecności AC/DC od lat na scenie. 

Trwa europejska trasa AC/DC

W połowie lutego tego roku muzycy zespołu AC/DC poinformowali, za pośrednictwem mediów społecznościowych, że – po ośmiu latach przerwy – wracają na scenę. Grupa ogłosiła wówczas trasę koncertową po Europie. 

Pierwszy tegoroczny koncert odbył się 17 maja w niemieckim Gelsenkirchen. Niestety, w tym roku trasa nie dotrze do naszego kraju. Nieoficjalnie mówi się jednak, że grupa ma powrócić na Stary Kontynent również w 2025 roku. Czy tak rzeczywiście się stanie? Przekonamy się o tym zapewne w niedalekiej przyszłości...

Oto 5 ciekawostek o albumie "Back In Black" AC/DC: