Ogłoszenie od The Rlling Stones

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mark Seliger Ogłoszenie od The Rlling Stones

Na to czekali wszyscy fani The Rolling Stones! Zespół ogłasza "Hackney Diamonds Tour" na 2024 rok!

2023-11-21 14:09

Wydanie albumu "Hackney Diamonds" nie zostało jeszcze nawet potwierdzone, gdy pojawiły się pierwsze wieści o planowanej, monumentalnej, światowej trasie koncertowej zespołu The Rolling Stones. Od premiery płyty mija właśnie miesiąc i dopiero teraz doczekaliśmy się pierwszych informacji na temat wyczekiwanej przez fanów serii występów!

We wrześniu potwierdzenie w rzeczywistości znalazły krążące wśród opinii publicznej od miesięcy plotki. Na specjalnej konferencji prasowej zespół The Rolling Stones oficjalnie zapowiedział wydanie nowego, pierwszego od 18 lat albumu z premierowym, autorskim materiałem. Projekt został zatytułowany Hackney Diamonds i ujrzał światło dzienne 20 października, a jego wydanie poprzedziły świetnie przyjęte single: nominowany do nagrody Grammy kawałek Angry i klimatyczna kompozycja Sweet Sounds of Heaven z gościnnym udziałem Lady Gagi i Eltona Johna. Krążek uzyskał świetne recenzje krytyków, dotarł do pierwszego miejsca w Wielkiej Brytanii i trzeciego w Stanach Zjednoczonych.

The Rolling Stones - 5 ciekawostek o albumie “Goats Head Soup” | Jak dziś rockuje?

The Rolling Stones na trasie!

Jeszcze przed premierą płyty mówiło się o tym, że jej promocji towarzyszyć będzie światowa trasa koncertowa. Album wydany, współpraca z FC Barceloną nawiązana, a temat koncertów gdzieś zniknął - aż do teraz. Dopiero dokładnie miesiąc po premierze Hackney Diamonds, pojawiły się pierwsze pogłoski, że zespół przygotowuje się do ogłoszenia pierwszych szczegółów wyczekiwanej trasy. Te znalazły potwierdzenie w rzeczywistości!

We wtorek 21 listopada zespół oficjalnie ogłosił "Hackney Diamonds Tour"! Już w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu formacja zagra kilkanaście koncertów, póki co jednak mowa jedynie o terenie Stanów Zjednoczonych. Warto przy tym zauważyć, że od samego początku wskazywano, że tak właśnie się stanie, a na ogłoszenia, dotyczące Europy i Wielkiej Brytanii przyjdzie czas w następnej kolejności. Pozostaje nam więc czekać na kolejne koncertowe wieści od Stonesów, ale jesteśmy na dobrej drodze!