Mystic Festival 2023 - to ten zespół zagra za Exodus! Godne zastępstwo?

i

Autor: Materiały prasowe Mystic Festival 2023 - zastępstwo za Exodus

Mystic Festival 2023 - znamy PIERWSZEGO headlinera wydarzenia! To naprawdę duże nazwisko!

2022-11-02 10:07

Nie da się ukryć, że sezon ogłoszeń festiwalowych rozpoczął się na dobre! W czwartek 27 października pierwsze karty zaczął odsłaniać uwielbiany przez odbiorców Mystic Festival, dzięki czemu poznaliśmy nazwiska pierwszych gwiazd, które zagrają na wydarzeniu. Kilka dni później organizatorzy ogłosili pierwszego headlinera - kto pojawi się na festiwalu?

Na początku sierpnia, raptem dwa miesiące po zakończeniu tegorocznej edycji Mystic Festival organizatorzy podali pierwsze szczegóły kolejnego, przyszłorocznego wydania imprezy. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Mystic Festival 2023 odbędzie się w dniach 7-10 czerwca, ponownie na terenie gdańskiej Stoczni. 9 sierpnia do sprzedaży trafiły karnety z pierwszej, najtańszej puli Blind Birds. Nieco później, bo w czwartek 27 października, fani święta metalu poznali pierwszych artystów, którzy się na nim pojawią - line-up Mystic Festival 2023 otworzyli Phil Campbell and the Bastard Sons, Moonspell, Perturbator, Sleep Token, UNLEASHED oraz Soen. Już wtedy organizatorzy poinformowali, że w środę 2 listopada ogłoszony zostanie pierwszy headliner imprezy.

Mystic Festival 2023 - znamy PIERWSZEGO headlinera wydarzenia!

Jak organizatorzy obiecali, tak zrobili! Pierwszy headlinerem Mystic Festival 2023 został zespół Ghost! Grupa ma za sobą naprawdę dobry rok - w marcu ukazał się jej najnowszy, piąty album studyjny, zatytułowany Impera. Płyta uzyskała szerokie uznanie krytyków, osiągnęła także bardzo duży sukces komercyjny i świetnie poradziła sobie na listach przebojów. Nie wiadomo jeszcze, którego dnia zespół zagra na wydarzeniu.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?