Mystic Festival 2023 - to ten zespół zagra za Exodus! Godne zastępstwo?

i

Autor: Materiały prasowe Mystic Festival 2023 - zastępstwo za Exodus

Mystic Festival 2023 - to ten zespół zagra za Exodus! Godne zastępstwo?

2023-06-02 10:19

Pod koniec maja, dosłownie na dwa tygodnie przed startem tegorocznej edycji Mystic Festival, okazało się, że na wydarzeniu nie zagra jedna z gwiazd - zespół Exodus. Decyzja o odwołaniu całej trasy grupy wynikała z kwestii prywatnych jednego z członków. Organizatorzy znaleźli już zastępstwo za formację!

Już dosłownie za kilka dni, w środę 7 czerwca, wystartuje najnowsza edycja Mystic Festival! Święto fanów metalu potrwa do soboty 10 czerwca, a odbywać się będzie na terenie gdańskiej Stoczni. Choć pojawiła się pewna organizacja, która chciałaby doprowadzić do odwołania imprezy, nazywając ją "festiwalem szatana",  to nic z tego, a na wydarzeniu pojawią się najwięksi z Ghost, Gojirą, Behemothem, Sleep Token i Testamentem na czele.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Zastępstwo za Exodus na Mystic Festival 2023

Jedną z gwiazd line-upu miała być prawdziwa legenda gatunku, zespół Exodus. Niestety, w poniedziałek 22 maja zespół zamieścił w swoich social mediach oświadczenie, w którym poinformował, że zmuszony jest odwołać całą zaplanowaną na okres letni trasę po Europie, w tym występ w Polsce. Jako powód podano kwestie rodzinne gitarzysty, Gary'ego Holta, którego brat niedawno uległ poważnemu wypadkowi. Organizatorzy poinformowali już, że w ramach zastępstwa na Mystic Festival 2023 zagrają deathmetalowy z Bloodbath!

O Bloodbath

Bloodbath to metalowa supergrupa, założona w Sztokholmie w 1998 roku. W skład formacji wchodzą obecnie Martin Axenrot (ex- Opeth ), Anders Nyström ( Katatonia ), Jonas Renkse (również Katatonia ) i Nick Holmes ( Paradise Lost ). Zespół ma na koncie sześć albumów studyjnych i dwie EP-ki - ostatnia płyta Bloodbath, Survival of the Sickest, miała swoją premierę w 2022 roku.