Takich albumów – kamieni milowych w historii polskiej muzyki rockowej jest niewiele. Każdy artysta chciałby mieć taki w swoim dorobku. Taki, który oprócz lawiny branżowych nagród i szczerego uznania krytyków, zyskuje niebywałą popularność wśród słuchaczy i zwykłych fanów muzyki niemal każdego gatunku.
„Miłość w czasach popkultury” jest w dyskografii zespołu Myslovitz albumem szczególnym. Wydany w 1999 roku wywindował grupę z Mysłowic na szczyty polskich list przebojów oraz na najlepsze sceny i festiwale Europy, na których przez kilka następnych lat występował u boku wielkich światowych sław.
Myslovitz, ikona sceny alternatywnej, dzięki kilku przebojom z tej płyty (Długość dźwięku samotności, Chłopcy, Dla ciebie, Kraków, My) trafił pod przysłowiowe strzechy nie tracąc nic ze swojej autentyczności, muzycznej wrażliwości i poetyckości.
Można powiedzieć, że „Miłość w czasach popkultury” odmieniła na kolejną dekadę oblicze polskiej sceny pop-rockowej. Wiele cytatów z tej płyty zagościło na stałe w słownikach inteligenckiej młodzieży. Teksty, choć niełatwe i nieoczywiste, trafiły do kanonu i są dziś publikowane w podręcznikach i encyklopediach muzyki.
Aktualnie zespół Myslovitz przeżywa drugą młodość, a piosenki z „Miłości w czasach popkultury” są dla dzisiejszej młodzieży odwiedzającej koncerty zespołu wręcz kultowe. Choć większości z tych osób nie było jeszcze na świecie, kiedy królowały na listach przebojów. „Miłość w czasach popkultury” wychowała już dwa pokolenia słuchaczy.
W 2024 roku, czyli 25 lat od premiery, ukaże się wznowienie albumu z oryginalną okładką autorstwa Ryszarda Horowitza, a zespół wspierany od czterech lat przez nowego wokalistę, Mateusza Parzymięso, który sam ukształtował swoją muzyczną tożsamość na muzyce Myslovitz sprzed ponad dwóch dekad, wyruszy w trasę koncertową, podczas której zagra cały album „Miłość w czasach popkultury”. Wzbogacony oczywiście o kilka najważniejszych utworów z pozostałych płyt oraz z najnowszej, „Wszystkie narkotyki świata”, która ukazała się w 2023 roku i pozwoliła zespołowi rozgościć się z powrotem w najlepszych klubach i salach koncertowych w kraju.
Koncerty w ramach trasy "25 LAT MIŁOŚCI W CZASACH POPKULTURY":
- 14.02 - Bielsko-Biała / Cavatina
- 29.02 - Łódź / Teatr Muzyczny
- 01.03 - Warszawa / Stodoła
- 02.03 - Lublin / CSK
- 08.03 - Kraków / Studio
- 09.03 - Cieszyn / Teatr im. Adama Mickiewicza
- 15.03 - Katowice / Pałac Młodzieży
- 16.03 - Olsztyn / CEiK
- 18.03 - Rzeszów / Filharmonia
- 21.03 - Bydgoszcz / Filharmonia
- 22.03 - Szczecin / DK Krzemień
- 05.04 - Elbląg / Bibliotek Elbląska
- 06.04 - Poznań / Tama
- 13.04 - Wrocław / A2
- 14.04 - Gdańsk / Stary Maneż
- 16.04 – Warszawa / Teatr Roma
Myslovitz w warszawskim Teatrze Roma - bilety
- 16 kwietnia 2024, Teatr Roma
- Nowogrodzka 49, Warszawa
- Bilety dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej: www.ticketclub.pl