My się zimy nie boimy!

i

Autor: Eska Rock

My się zimy nie boimy. Pozdrowienia od podziemia #8

2022-11-18 15:33

Temperatura za oknami spada poniżej zera, w wielu miejscach Polski pojawia się lód i śnieg. To idealny czas by zostać w domu i przejadać zapasy… NIE! Na scenie niezależnej dzieje się dużo i dopóki możemy bez ograniczeń korzystać z muzyki, serdecznie to polecamy. Oto garść wiadomości ze sceny alternatywnej.

Na sam początek wieści koncertowe. W trasy wyruszają 2 bandy z różnych stron, ale co ciekawe, w pewnym momencie się przetną. Doceniona poza Polską ekstremalna Hostia ogłosiła „Pielgrzymkę 2022”, a mieszający metal z rock’n’rollem Black River zapowiedział 5 koncertów. Na jednym z nich oba zespoły zagrają wspólnie. Hostia będzie promować nowy album zatytułowany „Nailed”.

Oto rozpiski koncertów z obu tras. Zaczynamy od Hostii – „Pielgrzymka 2022” – gdzie będzie grane?

 • 18.11 - HOSTIA, TERRORDOME, INTERCEPTOR, SCUMEATER – Poznań, Pod Minogą
 • 19.11 - HOSTIA, TERRORDOME, BLACKRIVER – Szczecin, Kosmos
 • 20.11 - HOSTIA, TERRORDOME – Bydgoszcz, Wiatrakowa
 • 25.11 - HOSTIA, SMOKE RITES, SACROFUCK, GOREAMORE – Warszawa, VooDoo
 • 03.12 - HOSTIA, MAG, POISON HEART, KRYSZTAŁ – Toruń, NRD
 • 07.01 - HOSTIA, WICKED, SARS – Krosno, Iron Klub

Jak widzicie, w Szczecinie czeka Was podwójna uczta, bo właśnie tam przetną się linie tras. Black River ostatnio pochwalił się nowym teledyskiem, który pokazuje wysoką formę składu.

Gdzie zagra zatem i kiedy Black River?

 • 18.11 – Płock, R69ck
 • 19.11 – Szczecin, Kosmos
 • 20.11 – Poznań, U Bazyla
 • 25.11 – Gdynia, Ucho
 • 26.11 – Warszawa, VooDoo

Do picia i do słuchania – Oranżada

W tym roku okrągły jubileusz obchodzi otwocka Oranżada. W ramach prezentów, nie dla siebie, a dla publiczności, przewidzieli nowy album. Krążek zatytułowany ‘Tango Karma’ ma ukazać się 24 lutego 2023 roku. Materiał ma być dwujęzyczny: połowa po polsku, połowa po angielsku. Czego się spodziewać muzycznie? Muzycy swoją sztukę określają jako „psychodelicje”, zatem możemy spodziewać się mieszanki gatunków, tematów i motywów.

Grasz lub śpiewasz w kapeli? Twoi przyjaciele mają zespół? Napisz do nas

Co dwa tygodnie będziemy starać się publikować newsy dotyczące alternatywy, muzyki niezależnej, podziemnej. Chcemy dać platformę tym, którzy nie mają szans na pokazanie się w telewizji czy radiu, których nie stać na drogą reklamę w mediach społecznościowych, a jednak tworzą muzykę z pasją i od serca.

Cykl nazwaliśmy „Pozdrowienia od podziemia” ponieważ mamy nadzieję, że w redagowaniu tych newsów pomogą nam zespoły. Zapraszamy niezależne zespoły do nadsyłania wieści o tym co robią. Gracie koncert? Wydajecie coś nowego? Nagraliście teledysk? Napiszcie do nas na adres: [email protected].

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock