My Dying Bride w Polsce! Summer Dying Loud zapowiada kolejne kapele

i

Autor: Materiały prasowe

My Dying Bride w Polsce! Summer Dying Loud zapowiada kolejne kapele

2023-01-12 14:31

Już pierwsze ogłoszenia dotyczące rozpiski tego festiwalu mocno podgrzały w naszej redakcji temperaturę, ale teraz poprzeczka poszła jeszcze wyżej. Najbliższa edycja metalowego święta na koniec wakacji zapowiada się mrocznie, ciężko i ponuro - czyli wprost idealnie jeśli mówimy o muzyce metalowej. Właśnie ogłoszono pierwszego headlinera.

Brytyjska formacja My Dying Bride uznawana jest za jeden z najważniejszych obok Candlemass przedstawicieli doom metalu w historii, a do tego stworzyli oni własny unikalny styl, na którym wzoruje się do dziś wiele zespołów. Do Polski nie przyjeżdżają często, zatem możliwość zobaczenia ich w Aleksandrowie Łódzkim jest okazją, której nie wolno przegapić.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. W line up-ie festiwalu pojawił się także Blindead 23. To pogrobowiec słynnego Blindead, a z tamtym składem łączy go nie tylko nazwa, ale przede wszystkim lider: Mateusz „Havoc” Śmierzchalski. Razem z nim w projekcie grają prawdziwi wyjadacze międzynarodowej klasy: Roger Öjersson (Katatonia, Tiamat), Patryk Zwoliński (ex-Blindead), Maciej Janas (Ketha), Vinicius Nunes oraz Paweł “Pavulon” Jaroszewicz (Antigama, Obscure Sphinx, ex-Vader, ex-Decapitated).

Co jeszcze usłyszymy? Potwierdzone są już: Candlemass, Owls Wolves Graves, Benediction, Distrüster, Grieving i Maggot Heart. Sprzedaż karnetów ma ruszyć 16.01 o 10:00 na tej stronie.