My Chemical Romance zagrają w Polsce! Szczegóły występu

i

Autor: Materiały prasowe

My Chemical Romance zagrają w Polsce! Szczegóły występu

2021-12-06 14:52

Niekwestionowana legenda emo pop-punku, jedna z najważniejszych rockowych formacji pierwszej dekady XXI wieku. Dowodzona przez Gerarda Waya grupa My Chemical Romance wystąpi 9 czerwca 2022 r. na stołecznej Letniej Scenie Progresji. To pierwszy występ zespołu w naszym kraju od czasu jego reaktywacji w 2019 r.

Grupa powstała w 2001 r. z inicjatywy frontmana, Gerarda Waya i byłego perkusisty Matta Pelissiera pod wpływem wydarzeń z 11 września 2001. Duet napisał wtedy utwór „Skylines and Turnstiles” do którego nagrania zaprosili przyjaciela, Raya Toro (gitara) i brata Gerarda, Mike’ego, grającego na basie. To właśnie Mike wymyślił nazwę zespołu, zainspirowaną książką Irvine’a Welsha „Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance”. My Chemical Romance zadebiutowali w 2002 r. albumem „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love”, ale przełomem okazało się druga wydawnictwo długogrające, „​Three Cheers for Sweet Revenge”. To z niego pochodzą pierwsze niekwestionowane hity jak „Helena” czy „I’m Not OK (I Promise)”. Największe uznanie grupie przyniosła wydana w 2006 r. płyta „The Black Parade”. Koncept album, zainspirowany dokonaniami The Beatles i Pink Floyd, w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy, pokrywając się tym samym potrójną platyną.

EskaROCK Live! - Organek - Doppelgänger

Ku rozczarowaniu rzesz oddanych fanów na całym świecie, w 2013 r. grupa zdecydowała się zawiesić działalność. Jednak już sześć lat później triumfalnie wróciła na scenę, czego wyrazem był wyprzedany w kilka minut koncert w Shrine Expo Hall w Los Angeles. Zespół jest wielokrotnym laureatem wyróżnień muzycznych (m. in. dwukrotnie w kategorii Best International Band wg. magazynu Kerrang!); był również nominowany w kategoriach Album of The Year (Metal Hammer, za płytę „The Black Parade”), czy Best Alternative Band w ramach American Music Award.

My Chemical Romance wystąpią 9 czerwca na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Bilety na to wydarzenie w cenach 199 i 249 zł są dostępne w regularnej sprzedaży na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, eBilet.pl, Going.pl i w Empikach.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć