Muzyk opuszcza Megadeth na trasie! Szczególny powód

i

Autor: Materiały prasowe Muzyk opuszcza chwilowo Megadeth

Muzyk opuszcza Megadeth na trasie! Szczególny powód

2023-09-06 9:37

Megadeth świętuje już rok od wydania najnowszego, bardzo dobrze przyjętego albumu "The Sick, the Dying... and the Dead!". Na początku 2023 roku formacja wyruszyła w trasę, promującą wydawnictwo, a seria koncertów cały czas trwa. Niestety, właśnie poinformowano, że z trasy zmuszony jest wycofać się jeden z członków...

Megadeth jest jednym z tych zespołów, w których skład zmieniał się naprawdę wielokrotnie na przestrzeni lat. Ostania zmiana miała miejsce całkiem niedawno, gdyż w 2022 roku, gdy, w atmosferze wielkiego skandalu, z grupy wyrzucony został współzałożyciel i wieloletni basista David Ellefson. Jego miejsce zajął, dobrze znany już fanom formacji, James LoMenzo, który co prawda nie brał udziału w nagraniach The Sick, the Dying... and the Dead! (tam słychać grę Steve'a Di Giorgio), ale intensywnie koncertuje w ramach najnowszej trasy Megadeth. Niestety, z tej zmuszony jest wycofać się jeden z kluczowych muzyków.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Kiko Loureiro opuszcza trasę Megadeth!

We wtorek 5 września w social mediach zespołu pojawiła się bardzo ważna wiadomość. W opublikowanym oświadczeniu poinformowano, że z trasy zmuszony jest wycofać się Kiko Loureiro. Powód jest szczególny - gitarzysta powołał się na fakt, iż obecnie jest bardzo potrzebny swoim dzieciom, w związku z czym wraca do rodziny.

Mam coś, czym trudno się podzielić, ale zawsze lubimy na bieżąco informować Was o tym, co się dzieje. Muszę na razie opuścić trasę, być w domu z dziećmi i pomóc im stawić czoła trudnym wyzwaniom, jakie wynikają z bycia "ojcami pracującymi poza domem" - brzmi fragment oświadczenia.

Wiadomo, kto zastąpi gitarzystę na trasie!

W poście podano od razu, kto zastąpi Kiko na trasie (muzyk jest gitarzystą Megadeth od 2015 roku i nie ma mowy o tym, by uległo to zmianie). Będzie to Teemu Mäntysaari - fiński gitarzysta, znany z gry w takich grupach, jak Wintersun, Smackbound i Imperanon. Całe oświadczenie, choć prezentuje stanowisko Kiko, zostało podpisane przez Dave'a Mustaine. Lider Megadeth zapewnił od siebie, że trasa nie zostanie odwołana.