Marylin Manson

i

Autor: Ax/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Muzyczni skandaliści. Najbardziej szalone rzeczy, jakie zrobiły gwiazdy rocka

2022-07-26 10:10

Wyczerpująca trasa, koncerty, wielogodzinne sesje w studio i codzienne wystawianie się na ocenę innych. Życie gwiazd rocka nie należy do najłatwiejszych. Kiedy wkrada się rutyna, to wielu próbuje odreagować. Niektórzy szaleją na scenie, a inni szukają wrażeń poza blaskiem jupiterów. Są również tacy, którzy po prostu lubią wywoływać kontrowersje. Co najdziwniejszego w swoim życiu zrobili popularni muzycy?

Najbardziej szalone rzeczy, jakie zrobiły gwiazdy rocka. Pamiętacie te historie? Branża muzyczna przepełniona jest skandalami i nietypowymi zachowaniami, które wywołują kontrowersje i obszerne dyskusje w opinii publicznej. Niektórzy artyści przechodzą samych siebie! Wielu robi to dla pieniędzy i dla rozgłosu. Chociaż są również tacy, którzy robią to po prostu z nudów, bo taki mają już styl bycia. Szaleństwa można przypisać gwiazdom z każdej branży, jednak to muzycy rockowi mogą się pochwalić tymi największymi - wyrzucanie sprzętów z hotelowego okna, bójki i prowokacje, bieganie nago przed wielotysięczną publicznością, czy spróbowanie głowy nietoperza. Oto wybrane historie ze świata muzyki, o których mówił cały świat.

Wywiadówka - Jan Borysewicz

Marylin Manson

Wybitny skandalista. Właściwie trudno wybrać jeden wybryk Marylina Masona. Praktycznie każdy jego koncert szokuje, chociaż muzyk największe skandale ma już za sobą. Kilka razy zdarzyło mu się zagrać tylko kilka piosenek i pijanym zejść ze sceny. Wiele mówiło się również o podpaleniu perkusji, za którą siedział jeden z muzyków, a nawet o licznych napaściach seksualnych. Trudno również nie wspomnieć o karabinie maszynowym na scenie. Wokalista, chcąc zwrócić uwagę na łatwy dostęp do broni półautomatycznej, wniósł jedną na scenę, przymocował do niej mikrofon i celował w swoich słuchaczy.

Rolling Stones

Seks, narkotyki i rock'n'roll to dewiza legendarnej kapeli z Londynu. Panowie lubili prowokować i nie brakuje szalonych historii w ich wykonaniu. Wystarczy cofnąć się do 1964 roku i koncertu w Blackpool, kiedy Keith Richards został opluty przez jednego z uczestników. Gitarzysta nie wytrzymał i wywołał bójkę z młodym mężczyzną. Po chwili zamieszania cały koncert stał się jedną wielką bijatyką, a po sprzęcie muzyków nie zostało wiele. Stonesów okrzyknięto najniebezpieczniejszym zespołem świata i stali się symbolem młodzieżowego buntu.

Sonda
Czy koncerty w 2022 roku powinny zostać odwołane?

Ozzy Osbourne

Pamiętacie jak Ozzy Osbourne odgryzł głowę nietoperza? Niektórzy mówią, że to plotki, ale jak było naprawdę? Podczas trasy "Night of the Living Dead Tour" na koniec prawie każdego koncertu muzyk lubił rzucić mięsem. Prawdziwym mięsem. Po pewnym czasie fani robili to samo i różne rzeczy lądowały na scenie - od staników, przez jedzenie po... żywe zwierzęta. Pewnego razu faktycznie na deskach pojawił się nietoperz. Ozzy myślał, że to zabawka. Po włożeniu jej do ust poczuł lekkie ugryzienie i natychmiast zszedł ze sceny. Pojechał do Centrum Medycznego w Broadlaws i przyjął szczepionkę przeciw wściekliźnie.

Lady Pank

Polskie gwiazdy również nie są gorsze od tych zagranicznych. Wystarczy spojrzeć na Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, których nazywano nawet polskimi Stonesami. Panowie mają na swoim koncie ogromne skandale. Hotele bały się przyjmować muzyków, ponieważ często głośno imprezowali i dewastowali wynajmowane pokoje. Największy skandal wywołał jednak lider zespołu. W 1986 r. pijany zdjął spodnie w czasie koncertu z okazji Dnia Dziecka. Skazano go wtedy na 3 miesiące więzienia i wysłano na obserwację psychiatryczną.