Green Day, Duran Duran

i

Autor: IMAGO/Gonzales Photo/Thomas Rungstrom, VALERIE MACON/AFP/East News

Wiadomości

Muzycy Green Day czy Duran Duran chcą zapobiegać oszustwom związanym ze sprzedażą biletów

Ponad 200 artystów podpisało list popierający ustawę o reformie sprzedaży biletów, która ma zapobiegać oszustwom. Wśród sygnatariuszy są m.in. Billie Eilish czy członkowie zespołów Green Day oraz Duran Duran.

Artyści podpisali list popierający ustawę o reformie sprzedaży biletów

Ponad 280 muzyków podpisało się pod listem otwartym dotyczącym przyjęcia ustawy, która chroniłaby miłośników koncertów przed oszustwami związanymi z kupowaniem biletów w sieci. 

Wśród sygnatariuszy wspomnianego listu są m.in. Billie Eilish czy członkowie zespołów Green Day oraz Duran Duran. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Łączymy się po to, aby powiedzieć, że obecny system jest zepsuty. Drapieżni sprzedawcy i platformy stosują oszukańcze praktyki w zakresie sprzedaży biletów. Wszystko po to, aby zawyżać ceny i pozbawiać fanów możliwości zobaczenia swoich ulubionych artystów w uczciwej cenie. Jako artyści i członkowie społeczności muzycznej utrzymujemy się z tras koncertowych, ale ponad wszystko cenimy fanów muzyki – możemy przeczytać we wspomnianym liście. 

Ponadto artyści piszą, że "sprzedawcy nie powinni uzyskiwać większych zysków niż ludzie, którzy poświęcają swoje życie sztuce". List został przygotowany przez Fix the Tix. To koalicja składająca się z ponad 20 organizacji reprezentujących branżę koncertową. Na czele stoi natomiast Krajowe Stowarzyszenie Niezależnych Obiektów (NIVA).

W taki właśnie sposób artyści zwracają się do Senackiej Komisji Handlu, Nauki i Transportu o pomoc w rozwiązaniu problemów w tym zakresie i poparcie ustawy, która została wprowadzona przez grupę senatorów pod koniec ubiegłego roku. Koncentruje się ona na trzech kwestiach: przejrzystości w zakresie sprzedaży biletów, ochronie konsumentów i powstrzymywaniu działalności ze strony nieuczciwych sprzedawców. 

Czy komisja zatwierdzi tę ustawę? Dowiemy się tego już niebawem... 

Oto najlepsze rockowe koncerty, które odbyły się w Polsce w 2023 roku: