ABBA

i

Autor: Facebook/ABBA

Wiadomości

Muzycy ABBY nigdy już więcej nie wystąpią razem publicznie? "Nie stajemy się młodsi"

W czerwcu tego roku muzycy ABBY spotkali się, aby otrzymać ordery od szwedzkiego króla. Bardzo możliwe, że był to ostatni raz, kiedy pojawili się publicznie we czwórkę. Tak wynika przynajmniej z wypowiedzi Björna Ulvaeusa.

Muzycy ABBY już nigdy nie pojawią się razem?

Na początku czerwca tego roku członkowie zespołu ABBA zostali w sposób szczególny uhonorowani przez szwedzkiego Króla. Otrzymali oni  tzw. Order Wazów, czyli jedno z najważniejszych odznaczeń w kraju, za "wybitny wkład w szwedzkie i międzynarodowe życie muzyczne".

Muzycy ABBY – Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog – pokazali się publicznie razem na uroczystości po raz pierwszy od dwóch lat. I bardzo możliwe, że... również po raz ostatni. 

"Bohemian Rhapsody" to rockowy utworów wszech czasów? Tak twierdzi znany muzyk!

Tak powiedział przynajmniej Björn Ulvaeus w podkaście "Rosebud With Gyles Brandreth". Muzyk opowiedział trochę więcej o samej uroczystości.

Staliśmy tam w milczeniu, przyjmując nagrodę z rąk króla, a on powiedział nam kilka słów. To była bardzo kameralna i elegancka ceremonia – przyznał Ulvaeus. 

Dodał także, że prywatnie zdarza im się wciąż spotykać. Publicznie natomiast mógł to być już ostatni raz. – Frida powiedziała mi później: "To może być ostatnia okazja". To było bardzo smutne, zacząłem o tym myśleć, ale nie stajemy się młodsi. Prowadzący podcast odparł, że te słowa nie muszą przecież okazać się prorocze. Na co Björn Ulvaeus odpowiedział: – Mam nadzieję, że nie, to bardzo smutne

ABBA to jedna z najsłynniejszych grup w historii muzyki. Choć zespół zniknął na początku lat 80. ubiegłego wieku, to jego legenda wciąż jest żywa. Później muzycy skupili się na karierach solowych i projektach pobocznych. Ostatecznie jednak ABBA powróciła i w 2021 roku na rynku ukazał się nowy album "Voyage".

W maju 2022, w Londynie, rozpoczęła się natomiast wirtualna rezydencja koncertowa grupy. Na scenie pojawiają się wirtualne awatary członków ABBY, wokale zostały ponownie nagrane przez grupę w szwedzkim studiu specjalnie na potrzebę "ABBA Voyage", a w trakcie występów towarzyszy im zespół instrumentalny, który gra na żywo. Wspomniana rezydencja zakończy się 11 maja przyszłego roku (to, na ten moment, ostatnia ogłoszona data). 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Waterloo" ABBY:

Listen on Spreaker.