Muse z nowym singlem! “Kill Or Be Killed” to koncertowy faworyt fanów!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy numer Muse

Muse z nowym singlem! “Kill Or Be Killed” to koncertowy faworyt fanów!

2022-07-21 18:22

Po tym, jak zespół wykonywał "Kill Or Be Killed" podczas letnich festiwali, fani zaczęli domagać się wydania tego potężnego nagrania na singlu. Odpowiadając na przytłaczającą wolę ludu, Muse zdecydowało się udostępnić "Kill Or Be Killed" jeszcze przed wydaniem albumu.

Muse tworzą Matt Bellamy, Dominic Howard i Chris Wolstenholme. Ich ostatni album, Simulation Theory, zadebiutował na pierwszym miejscu w wielu krajach i był szóstym z kolei, który zadebiutował na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Poprzednia płyta, Drones, zapewniła formacji nagrodę Grammy. Od powstania w 1994 roku, Muse wydali osiem albumów studyjnych, które sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie. Uznawani za jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, Muse zdobyli wiele nagród, w tym dwie nagrody Grammy, statuetkę American Music Award, pięć MTV Europe Music Awards, dwie Brit Awards, jedenaście NME Awards i siedem Q Awards

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

Muse z nowym singlem! “Kill Or Be Killed” to koncertowy faworyt fanów!

Nieco ponad miesiąc przed premierą nowej płyty Will Of The People, która ukaże się 26 sierpnia 2022, zespół Muse prezentuje najnowszy singiel Kill Or Be Killed. Najeżony ostrymi riffami industrialny utwór z iście progresywną konstrukcją należy do najcięższych w dorobku kapeli i już przez fanów został uznany ze jeden z koncertowych faworytów.

Chcieliśmy powrócić do naszego hard rockowego brzmienia na tym albumie i to właśnie z “Kill Or Be Killed” znaleźliśmy nowoczesne, metalowe brzmienie z partią podwójnego bębna basowego, a wręcz śmiercionośnym growlem. Lirycznie utwór czerpie inspirację z mojej ulubionej piosenki Paula McCartneya - „Live And Let Die”. “”Kill Or Be Killed” to mroczne spojrzenie na to, jak przeciwności losu mogą czasami wydobyć z ludzi najgorsze instynkty przetrwania za wszelką cenę. - mówi o numerze Matt Bellamy.