Mr Big kończy karierę. Pożegnalna trasa zacznie się w Japonii

i

Autor: materiały prasowe

Mr Big kończy karierę. Pożegnalna trasa zacznie się w Japonii

2023-03-07 12:18

Hardrockowi zawadiacy niestety zapowiedzieli koniec tej pięknej przygody. Trasa zatytułowana "Big Finish" rozpocznie się 20 lipca. Jak na razie ogłoszono daty koncertów w krajach Dalekiego Wschodu, jednak grupa obiecuje, że w 2024 przyjedzie także do obu Ameryk oraz Europy. Trzymamy kciuki za ewentualny występ w Polsce.

W obecnym składzie grupy wciąż pozostaje 3 oryginalnych członków: Eric Martin na wokalu, Paul Gilbert na gitarze oraz Billy Sheehan na basie. Dołączy do nich na perkusji Nick D'Virgilio, który w swoim bardzo szerokim muzycznym CV ma pracę w Spock's Beard, Big Big Train, a nawet współpracę z Genesis, gdzie zastąpił nieobecnego na "Calling all stations" Phila Collinsa. Z kolegami z Mr Big miał okazję już wcześniej współpracować po tym jak oryginalny bębniarz grupy zmarł w 2018 roku z powodu choroby Parkinsona.

Kocham grać z tymi gośćmi – pisze Eric Martin w oświadczeniu na temat trasy – I szczerze mówiąc wcale nie mam ochoty by to kiedykolwiek się kończyło. Jestem tym gościem, który po prostu wie, że jeszcze tli się w nas ta iskra i zawsze będę chciał podtrzymywać ten płomień. Jednak jeśli to już naprawdę koniec to chciałbym, żeby był dla wszystkich szczęśliwym zakończeniem. Jesteśmy świetną kapelą na żywo. Chciałbym, żeby wszyscy nas zobaczyli, bo chcemy Was porwać i zostawić z myślą "Mr Big to naprawdę coś!"

Koncert w lipcu i sierpniu będą miały miejsce w takich miejscach jak: Japonia, Filipiny, Korea Południowa, Singapur, Indonezja i Tajlandia. Europejska i amerykańska odnoga trasy ma zostać ogłszona na 2024 rok.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica