mona polaski zaprasza na Przystanek Alaska

i

Autor: Materiały prasowe Okładka singla

mona polaski zaprasza na "Przystanek Alaska"

2023-04-12 12:06

"Przystanek Alaska" to ostatni, a zarazem najbardziej przebojowy singiel, zapowiadający drugi album zespołu mona polaski — Oryginał. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne już za tydzień!

"Przystanek Alaska" to prawdziwy hymn nadchodzącej wiosny! Intensywne, taneczne warstwy syntezatorowe utworu, tworzą barwną kompozycję, w której spotykają się czarujące klawisze, melodyjne, wakacyjnie rozpływające się gitary oraz galopująca sekcja rytmiczna. Najnowszy singiel mony polaski to prawdziwy zastrzyk muzycznej energii przeszywający wszystkie komórki ciała i duszy!

Utwór idealnie sprawdzi się na vintage’owym parkiecie. Jednocześnie jego dynamicznie, nieco nerwowe napędzanie i charakterystyczny dla zespołu synthwave’owy nastrój kawałka, idący w parze z motorycznym arpeggio basowym, przywodzi na myśl skojarzenia z nerwowym tikiem, który nie daje nam spokoju.

Gęste syntezatorowe intro już od pierwszej sekundy wciąga słuchacza w opowieść o utopijnej podróży i niespełnionym proroctwie, które subtelnie majaczy pośród przebodźcowanego huku codzienności. To projekcje rzucone na wielką, pustą, białą ścianę, w których przeplatają się wątki dalekich podróży, snów i odbłysków.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska

Myślę, że “Przystanek Alaska” to też opowieść o patrzeniu na siebie z boku, z perspektywy widza oraz o wrzucaniu swojego hiperrealizmu w naiwnie wyidealizowane światy. Ten utwór to prolog do dalszych oryginalnych podróży – dodaje lider zespołu, Karol Stolarek.

Teledysk do utworu "Przystanek Alaska"

Premierze singla towarzyszy rewelacyjny teledysk zrealizowany przez reżysera młodego pokolenia, Konrada Kultysa. Jego filmy były pokazywane w Polsce i za granicą (m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Brazylii, Grecji, Hiszpanii, Wenezueli, Chorwacji, Armenii, Portugalii), a projekty fotograficzne i artystyczne można było podziwiać m.in. podczas Warsaw Photo Days, w Edge Art Gallery w Kanadzie, Galerii Kobro i na Fotofestiwalu.

19 kwietnia, równo tydzień po premierze singla "Przystanek Alaska", światło dzienne ujrzy drugi album mony polaski – Oryginał, na którym znajdzie się dziewięć utworów, w tym znane już single: Wracam do siebie, Pasujesz, Kolejny ostatni raz oraz Świeć. Preorder albumu w wersji CD jest już dostępny na stronie wytwórni 33 Records. Wszystkie płyty zamówione w przedsprzedaży zostaną podpisane przez członków zespołu i opatrzone unikatowym, własnoręcznie wykonanym przez artystów prezentem. Zamówienia dokonane do 13 kwietnia, zostaną wysłane już 14 kwietnia z gwarancją przedpremierowego dostarczenia Oryginału do Waszych domów.

Nowy album zespołu!

Chwilę po premierze albumu zespół mona polaski zagra podczas festiwalu i konferencji Next Fest w Poznaniu. Koncert odbędzie się 21 kwietnia o godz. 20 w klubie Dragon na ul. na ul. Zamkowej 3. Dzień później, 22 kwietnia o godz. 17 w poznańskim lumpeksie LEVEL — circle of fashion odbędzie się oficjalny, premierowy odsłuch albumu, który poprowadzi Ola Budka z Radia 357. Nie może Was tam zabraknąć!