MÖTLEY CRÜE - reedcyja kultowego albumu Shout At The Devil w 40. rocznicę jego wydania

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mark Weiss MÖTLEY CRÜE - reedcyja kultowego albumu "Shout At The Devil" w 40. rocznicę jego wydania

MÖTLEY CRÜE - reedcyja kultowego albumu "Shout At The Devil" w 40. rocznicę jego wydania

2023-10-27 10:47

W trakcie gdy Mötley Crüe właśnie udaje się do Japonii na kolejne koncerty w ramach swojej światowej trasy, zespół wraz z wytwórnią BMG świętują YEAR OF THE DEVIL (tłum. Rok Diabła), wydając ponownie album “Shout At The Devil”, który był punktem zwrotnym w karierze Mötley.

Ta reedycja jak i całe Year Of The Devil ma wiele wątków - wersji albumu jest do kupienia wiele, w szczególności to limitowany Super Deluxe Box Set, który zawiera na nowo zremasterowany album na winylu, CD i kasecie magnetofonowej. Ponadto reprodukcja 7’ calowego singla ‘Too Young To Fall In Love’ i ‘Looks That Kill’, plansze do seansu spirytystycznego z pentagramem i z wizerunkiem diabła wraz z metalowym wskaźnikiem, metalowy adapter do 7’ calowych singli, litografie z grafiką albumową, karty tarota, uchwyt na świeczkę w kształcie diabła i wiele więcej! Dodatkowo Box Set zawiera siedem nagrań demo, które znajdują się na płycie SHOUT AT THE DEMOS & RARITIES. 

SHOUT AT THE DEVIL - wydanie z okazji 40. lecia albumu dostępne jest także w streamingu i do pobrania, a w wersji fizycznej album ukazuje się w wersjach: Super Deluxe Box Set, Picture Disc, Red/Black Vinyl, LP Replica CD oraz Lenticular CD.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Kamień milowy w karierze zespołu

Wydany w 1983 roku, w samym środku tzw. Satanic Panic (satanistyczna panika, która wybuchła w USA po wydaniu książki będącej wspomnieniami kobiety rzekomo porwanej przez sektę satanistyczną, które później okazały się nieprawdziwe), album SHOUT AT THE DEVIL był katapultą dla Mötley Crüe do statusu supergwiazdy. Płyta miała być kontynuacją sukcesu ich debiutu - pokrytego platyną albumu “Too Fast For Love”, a okazało się że przeskoczyła ten wynik aż czterokrotnie i wskoczyła do TOP 20 w USA. Dla wielu fanów muzyki SHOUT AT THE DEVIL było pierwszą płytą, która dostała się na półki z muzyką mainstreamową z tak szokującym wówczas wizerunkiem i przekazem w tekstach utworów.

SHOUT AT THE DEVIL jest kamieniem węgielnym set listy koncertowej Mötley Crüe i do tej pory zespół gra przynajmniej cztery utwory z tego albumu na każdej światowej trasie (przy czym właśnie są w trakcie kolejnej z nich). Ten album zmienił Mötley Crüe z zespołu otwierającego koncerty innych sław muzyki w główną gwiazdę, która gra koncerty solowe w wielkich arenach.

Przełomowe klipy do ‘Looks That Kill’ i ‘Too Young To Fall In Love’ ustaliły standardy dla kolejnych zespołów w MTV. Te dwa single wraz z innymi, jak ‘Knock ‘Em Dead, Kid’, ‘Bastard’, ‘Red Hot’, czy ‘Helter Skelter’ w wykonaniu Mötley Crüe oraz instrumentalny ‘God Bless The Children Of The Beast’ stworzyły album, który zdefiniował gatunek tej ery muzyki rockowej.

40 lat później MÖTLEY CRÜE są nadal silnym i większym niż kiedykolwiek zespołem, który zapełnia stadiony na całym świecie!

O zespole

Pochodzący z Kaliforni, Los Angeles, Mötley Crüe —Vince Neil (wokal), Nikki Sixx (gitara basowa), Tommy Lee (perkusja) i Mick Mars (gitara) — znajdują się w pentonie sław rocka od 41 lat.  Zespół sprzedał ponad 100 milionów albumów na całym świecie, zdobył tytuł 7 płyt platynowych i multi platynowych w USA, był 22 razy na szczytach TOP 40 list rockowych przebojów, 6 razy w TOP 20 singli pop i miał 3 nominacje do nagrody Grammy, 5 bestsellerów w sprzedaży książek wg. New York Times, mają swoje miejsce w Hollywood Walk of Fame oraz jeden hit filmowy na platformie Netflix.

Do tej pory kwartet z Kaliforni zyskał 5 bilionów odsłuchań w platformach streamingowych na całym świecie oraz 8 milionów obserwujących na swoich profilach w social media. Znani ze swoich ikonicznych występów na żywo zespół sprzedał niezliczone ilości tras koncertowych na całym świecie i występował przed milionami fanów. Ich produkcje koncertowe słyną z niezwykłych i przełomowych dla branży pomysłów, na czele z rollercoasterem, z ustawioną tam perkusją na której w trakcie jazdy nad głowami publiczności gra Tommy Lee oraz ziejącą ogniem gitarą basową Nikki Sixxa. Byli pionierami rocka rezydencji Las Vegas, w 2012 roku wyprzedając tam koncert. Wielkie przeboje Mötley Crüe takie jak ‘Kickstart My Heart’ i ‘Home Sweet Home’ są często wykorzystywane przez tak duże marki jak na przykład NASCAR, Dodge, Coldwell Banker, Carl's Jr. czy KIA, a muzykę zespołu można usłyszeć w takich produkcjach filmowych jak Stranger Things czy Cobra Kai, żeby wymienić tylko te najświeższe.

Biografia zespołu “The Dirt: Confessions of the World’s Most Notorious Rock Band” (pol. tłum. tytułu: “Motley Crue - Brud. Autobiografia. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą” tłum. Michał Kapuściarz) stała się bestsellerem wg. New York Times, gdy w 2001 roku sprzedała się w milionie egzemplarzy na całym świecie. Od tamtej pory członkowie zespołu autoryzowali cztery dodatkowe biografie, które również stały się bestsellerami wg. New York Times. W 2019 roku na platformie Netflix premierę miał biograficzny film fabularny “The Dirt” (pol. tłum. “Brud”) i stał się globalnym hitem z 94% pozytywnych reakcji na Rotten Tomatoes. W rezultacie Mötley Crüe zyskali zupełnie nowych fanów z młodego pokolenia, którzy odkryli ich właśnie przez ten film. Dzięki temu Mötley Crüe nadal cieszy się statusem ikony i uznania ich muzyki za ponadczasową.

Mötley Crüe pozostaje na światowej scenie gigantem na scenie rocka po 41 latach kariery. W 2022 roku rozpoczęła się ich kolejna wielka światowa trasa, na której grają wspólnie z Def Leppard. W jej trakcie prawie wyprzedali stadiony w Ameryce Północnej. W 2023 roku trasa trwa nadal i zespół z gitarzystą Johnem 5 kontynuuje swoją drogę na której przekracza kolejne granice wytrzymałości w graniu na żywo.