Mick Mars (Mötley Crüe) rezygnuje z koncertowania! Co dalej z jego działalnością w zespole? [OŚWIADCZENIE]

i

Autor: ADMEDIA/SIPA/EAST NEWS Mick Mars podjął decyzję co do swojej kariery

Mick Mars (Mötley Crüe) rezygnuje z koncertowania! Co dalej z jego działalnością w zespole? [OŚWIADCZENIE]

2022-10-27 22:37

Mick Mars jest członkiem Mötley Crüe od samego początku powstania zespołu. Przez te wszystkie lata muzyk zasłużył sobie na miano jednego z najlepszych heavy metalowych gitarzystów, którego agresywne riffy na zawsze weszły do kanonu rocka. Mars od lat zmaga się z problemami zdrowotnymi, które utrudniają mu funkcjonowanie - na tyle mocno, że muzyk postanowił zrezygnować z koncertowania.

Mick Mars urodził się 4 maja 1951 roku jako Robert Alan Deal. Karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w szkole średniej, Robert zdecydował się nawet porzucić naukę i skupić wyłącznie na grze w kilku różnych bluesowych grupach. Przełomowy okazał się być dla niego rok 1980 - to wtedy Deal, sfrustrowany niepowodzeniem w branży, zafarbował włosy na kruczoczarny i przyjął pseudonim Mick Mars. W kwietniu tego samego roku zamieścił w gazecie ogłoszenie, w którym określił się jako głośnego, agresywnego i niegrzecznego gitarzystę. Postanowili się z nim skontaktować Nikki Sixx i Tommy Lee, którzy tworzyli nowy zespół, dziś znany pod nazwą Mötley Crüe. Mars jest członkiem kapeli od ponad czterdziestu lat, nie jest tajemnicą, że jest o około dziesięć lat starszy od pozostałych muzyków zespołu. Od kilku lat głośno jest o jego problemach zdrowotnych, mimo to Mars pojawił się na scenie na monumentalnej trasie The Stadium Tour. Niestety, właśnie ogłoszono, że gitarzysta ostatecznie zdecydował się zrezygnować z koncertowania. 

Mick Mars (Mötley Crüe) rezygnuje z koncertowania! Co dalej z jego działalnością w zespole?

W środę 26 października zespół przekazał magazynowi "Variety" oświadczenie, w którym poinformował, że Mick Mars zdecydował się przejść na emeryturę. Jako powód wskazano przewleką chorobę, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, na którą gitarzysta cierpi od lat. Pogłębiający się ból powoduje, że Mars nie jest w stanie grać kilkugodzinnych koncertowych setów. W oświadczeniu zaznaczono jednak, że muzyk pozostanie członkiem zespołu, nie będzie jedynie brał udziału w występach. 

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Kto zastąpi Micka Marsa?

Kilka godzin później zespół oficjalnie poinformował, że Marsa na trasie zastąpi amerykański gitarzysta John 5, znany ze współpracy chociażby z Marilynem Mansonem, z którym grał w latach 1998-2005 i Robem Zombie, w zespole którego występuje od 2005 roku. Pełne oświadczenie Mötley Crüe dostępne jest pod linkiem.

Mötley Crüe i Def Leppard zagrają w Polsce w 2023 roku

Zespół w nowym składzie koncertowym zagra, wraz z Def Leppard, w Polsce w ramach trasy The World Tour. Legendarne formacje pojawią się w krakowskiej TAURON Arenie 31 maja 2023 roku. Bilety trafią do regularnej sprzedaży w piątek 28 października, spore kontrowersje budzą ich ceny, które wahają się od 405 do 850 złotych.