Michael Jackson w stylu Slayera? Ta wersja “Beat It” zaskakuje!

i

Autor: Tom Araya/agefotostock/East News/AKPA Metalowy Michael Jackson? Tak brzmi "Beat It" grany jak Slayer?

Michael Jackson w stylu Slayera? Ta wersja “Beat It” zaskakuje!

2023-02-13 15:15

Michael Jackson nazywany jest Królem Popu, choć niekiedy bywało mu też po drodze ze światem muzyki rockowej. Artysta w ciągu kariery współpracował m.in. ze Slashem czy Eddiem Van Halenem, tworząc przeboje, które cieszyły się zainteresowaniem wśród fanów różnych gatunków. A co, gdyby Jackson postanowił stworzyć coś w stylistyce metalowej?

Michael Jackson zdobył niesamowitą sławę na całym świecie. Artysta był obecny na scenie od najmłodszych lat, zaczynając w rodzinnej grupie The Jackson 5, jednak dopiero, gdy rozpoczął karierę solową, zaczął tworzyć muzykę, która zrewolucjonizowała rynek. Muzyk w ciągu całej swojej kariery umiejętnie lawirował między gatunkami, współpracował z największymi, jego kolejne albumy i pochodzące z nich przeboje biły rekordy popularności na listach przebojów, on sam zaś zapracował sobie na miano "Króla Popu". Michael miał na koncie wspólne kompozycje z takimi artystami jak Slash, którego grę słychać w utworze Give In to Me (błędnie przypisuje się także solo w Black or White, za te jednak odpowiada Bill Bottrell) i Eddie Van Halen, który pojawił się gościnnie w numerze Beat It. 

Michael Jackson w klimacie Slayera?

Choć utwór ten sam w sobie ma dość rockowy klimat, za co w dużej mierze odpowiada solo Van Halena, to jednak ktoś postanowił sprawdzić, jak Beat It brzmiałby, gdyby został nagrany przez legendę metalu, grupę Slayer. Na kanale Moonic Productions w serwisie YouTube można znaleźć zupełnie niespodziewaną wersję klasycznej kompozycji, która brzmi zupełnie inaczej od oryginału! Sprawdź i porównaj obie wersje!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne