Metallica

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Metallica zaprosiła na scenę swojego idola. Zagrali ten utwór po raz pierwszy na obecnej trasie

Metallica zaprosiła na scenę swojego idola, a mianowicie Briana Tatlera z zespołu Diamond Head. Razem wykonali "Am I Evil?".

Metallica zaprosiła na scenę swojego idola. Zobaczcie WIDEO 

Metallica obecnie, w ramach trasy promującej ostatni album "72 Seasons", koncertuje po Starym Kontynencie. 26 czerwca grupa była gwiazdą festiwalu Tons of Rock w Oslo w Norwegii. 

Metallica idzie w ekologię!

Sam koncert, jeśli chodzi o setlistę, przebiegał zgodnie z przewidywaniami. Muzycy Metalliki przygotowali jednak niespodziankę dla swoich fanów. Po raz pierwszy na tej trasie James Hetfield i spółka zagrali "Am I Evil?", czyli utwór z repertuaru Diamond Head, który pochodzi z płyty "Lightning to the Nations" (1980). 

Co więcej: na scenie pojawił się Brian Tatler, gitarzysta zespołu, który miał niebagatelny wpływ na muzyków Metalliki. Wspólne wykonanie możecie obejrzeć poniżej:

Przypomnijmy, że Metallica po raz pierwszy umieściła cover "Am I Evil?" na stronie B singla "Creeping Death" z albumu "Ride the Lightning". Później można było go znaleźć na podwójnym wydawnictwie "Garage Inc." (1998), na którym znalazły się wszystkie "cudzesy". 

Metallica ponownie w Polsce

Wielkimi krokami zbliżają się dwa tegoroczne koncerty Metalliki w naszym kraju. Przypomnijmy, że James Hetfield i spółka zagrają 5 i 7 lipca na PGE Narodowym w Warszawie. Przypomnijmy, że oba występy będą się od siebie różnić. Na każdym będzie zupełnie inna setlista, a także supporty. Dodatkowo zespół przywiezie ze sobą scenografię robiącą wrażenie. Przenosi ona bowiem słynny "snake pit" na środek sceny. 

Oto najlepsze albumy w dorobku Metalliki:

Listen on Spreaker.