Metallica

i

Autor: mat. prasowe

Koncerty w Polsce

Metallica zagra dwa koncerty w Polsce. Jaka setlista będzie w Warszawie?

Metallica w tym roku zagra dwa koncerty na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będą to zupełnie dwa inne wieczory. Wszystko przez to, że muzycy grają zupełnie inne setlisty. Dzięki temu, w tym samym mieście nie powtórzy się żaden utwór. Jakich więc kompozycji możemy się spodziewać?

Metallica w Polsce. Jakie utwory muzycy zaprezentują w Warszawie?

Wielkimi krokami zbliżają się dwa tegoroczne koncerty Metalliki na Stadionie Narodowym w Warszawie. James Hetfield i spółka zagrają 5 i 7 lipca w ramach trasy promującej album "72 Seasons", który na rynku ukazał się w kwietniu 2023 roku. 

Co istotne: będą to dwa różne koncerty. Przypomnijmy, że na każdym będzie zupełnie inna setlista, a także supporty. Muzycy w ciągu dwóch wieczorów w Warszawie zagrają zupełnie inne utwory, żaden z nich się nie powtórzy. Jest to więc olbrzymia gratka dla wszystkich fanów zespołu. Jakich więc kompozycji możemy spodziewać się w Warszawie? 

Metallica | Kolumna Zygmunta

Wspomniana trasa rozpoczęła się pod koniec kwietnia 2023 roku w Holandii. W ubiegłym roku muzycy Metalliki odwiedzili nie tylko Stary Kontynent, ale również Kanadę, Stany Zjednoczone i... Arabię Saudyjską. W tym roku kontynuują promocję "72 Seasons" w Europie, a później ponownie zagrają w Ameryce Północnej. 

Obecnie zespół na gra 15 utworów w trakcie jednego koncertu. To oznacza, że na Stadionie Narodowym usłyszymy aż 30 różnych kompozycji. Pewniakami są numery z ostatniej płyty, takie jak m.in. tytułowy, "Lux Æterna", "Shadows Follow" czy "If Darkness Had a Son". Bardzo możliwe, że usłyszymy także epicką "Inamoratę", najdłuższy utwór w dorobku Metalliki. Muzycy po raz pierwszy zagrali ten numer pod koniec maja tego roku w Monachium. 

Jeśli chodzi o klasyki, to James Hetfield i spółka zawsze wykonują "Creeping Death", "Enter Sandman", "For Whom the Bell Tolls", "Master of Puppets", "Nothing Else Matters", "One", "Sad But True" i "Seek and Destroy". Patrząc na tegoroczne setlisty powinniśmy się też spodziewać instrumentalnego "Orion", "Whiplash" czy "Fade to Black". 

Grupa w 2024 roku na koncertach wykonała w sumie 40 utworów. Więc jeśli nie dołoży niczego więcej do swojego repertuaru, to nie usłyszymy "tylko" dziesięciu kompozycji. Bardzo ciężko jest trafić na "Fight Fire With Fire", "Hardwired", "No Leaf Clover" albo "The Memory Remains". Wszystkie one w tym roku wybrzmiały na żywo tylko po razie. Większa szansa jest na to, że muzycy Metalliki zaprezentują chociażby "Battery", "Blackened" lub "Hit the Lights". 

Oto najlepsze albumy w dorobku Metalliki [TOP5]:

Listen on Spreaker.