Metallica

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wideo

Metallica zagrała w końcu "Inamoratę" na żywo. Tak brzmi ten numer w wersji koncertowej

Fani Metalliki, którzy udali się na jeden z dwóch koncertów w Monachium, mogli po raz pierwszy usłyszeć na żywo "Inamoratę", czyli najdłuższy numer w dorobku zespołu. Grupa w końcu sięgnęła po kompozycję, która zamyka album "72 Seasons". Oficjalny zapis tego wykonania pojawił się właśnie w serwisie YouTube.

Metallica zagrała w końcu "Inamoratę". Zobacz WIDEO 

Metallica rozpoczęła, nie tak dawno, w Monachium tegoroczną trasę koncertową. W jej ramach muzycy cały czas promują ubiegłoroczny album "72 Seasons". Zgodnie z tradycją, grupa udostępnia na swoim kanale w serwisie YouTube profesjonalne zapisy poszczególnych wykonań. Z pierwszego tegorocznego koncertu w sieci możemy znaleźć "Master of Puppets" i "Of Wolf and Man"

Z drugiego występu, który miał miejsce 26 maja na Olympiastadion w Monachium, zespół postanowił podzielić się pierwszym w historii wykonaniem "Inamoraty". Jest to najdłuższy utwór w dorobku Metalliki (ma ponad 11 minut), który znalazł się na wspomnianym krążku "72 Seasons". 

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?

Nigdy wcześniej nie graliśmy na żywo tego utworu. I, wiecie, w naszym zespole nie znamy słowa "błąd", ponieważ nie ma błędów, zdarzają się tylko wyjątkowe momenty, dobrze? To właśnie musimy sobie wmawiać. Ten numer pochodzi z "72 Seasons". To jeden z moich ulubionych utworów, więc będzie mi się podobał – powiedział do publiczności, przed wykonaniem "Inamoraty", James Hetfield, wokalista i gitarzysta Metalliki. 

Jak "Inamorata" zabrzmiała na żywo? Możecie to sprawdzić poniżej: 

Metallica ponownie w Polsce

Wielkimi krokami zbliżają się dwa tegoroczne koncerty Metalliki w naszym kraju. Przypomnijmy, że James Hetfield i spółka zagrają 5 i 7 lipca na PGE Narodowym w Warszawie. Przypomnijmy, że oba występy będą się od siebie różnić. Na każdym będzie zupełnie inna setlista, a także supporty. Dodatkowo zespół przywiezie ze sobą scenografię robiącą wrażenie. Przenosi ona bowiem słynny "snake pit" na środek sceny.

Nie tak dawno poznaliśmy także szczegółowe informacje dotyczące dodatkowych atrakcji, które czekają w Warszawie na fanów Metalliki. 6 lipca, pomiędzy dwoma koncertami w ramach Metallica Warsaw Takeover, będzie można wziąć udział w spotkaniu autorskim z fotografem zespołu – Rossem Halfinem czy zobaczyć trzy filmy – "Cliff ‘Em All", "Cunning Stunts" oraz "Orgullo, Pasion y Gloria: Tres Noches En La Ciudad de Mexico" – w warszawskim Multikinie. Ponadto w klubie Proxima odbędzie się koncert zespołów: The Legacy oraz Rusty Head. Wszystkie powyższe atrakcje są biletowane.

10 utworów Metalliki, które poruszają trudne tematy: