Metallica nadal podgrzewa temat reedycji 'Czarnego albumu'. Do sieci trafił fragment koncertu z 1991 roku

i

Autor: screen: https://youtu.be/REVvbK8xgd0

Metallica udostępnia koncertowe wykonanie 'Wherever I May Roam'. To kolejna premiera w ramach reedycji 'Black Albumu'

2021-07-22 8:52

Metallica świętuje 30-lecie kultowego czarnego albumu specjalną reedycją oraz albumem 'The Metallica Blacklist', na którym znajdą się aż 53 covery utworów z 'Black Albumu' w zaskakujących wydaniach. Do sieci trafiają też nieznane wersje słynnych numerów oraz fragmenty kultowych koncertów. Tym razem Metallica przypomniała wyjątkowe wykonanie numeru 'Wherever I May Roam'.

Premiera 'The Black Album' w zremasterowanej wersji oraz 'The Metallica Blacklist' zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie 'The Black Album' oraz cyfrowe wydanie 'The Metallica Blacklist'). Fizyczna wersja 'Blacklist' trafi do sprzedaży 1 października. Remaster czarnego albumu promują natomiast specjalne wersję znanych singli i są to głównie demówki, które pokazują, jak w początkowych fazach brzmiały kultowe numery. Jednak zespół ma tez w zanadrzu archiwalne nagrania wideo, które są często zapisami kultowych koncertów.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Wherever I May Roam - Metallica udostępnia specjalne wykonanie numeru

Wykonanie pochodzi z 12 października 1991 roku z Oakland, w którym odbył się jeden z koncertów trasy promujące słynny 'Black Album'. Wielu fanów twierdzi, że był to najlepszy czas zespołu, co też słychać na nagraniu. Posłuchajcie, jaka energia towarzyszyła Metallice

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu