Metallica powraca do korzeni! Wyjątkowe wznowienia pierwszych płyt trafiły do sprzedaży międzynarodowej!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti Prawdziwa gratka dla fanów Metalliki!

Metallica powraca do korzeni! Wyjątkowe wznowienia pierwszych płyt trafiły do sprzedaży międzynarodowej!

2023-10-09 14:21

Mamy tu fanów Metalliki, a do tego osoby, które wciąż tworzą swoje kolekcje płyt i winyli? Wiemy, że tak! W takim razie mamy dla Was bardzo dobre wieści! Do międzynarodowej sprzedaży oficjalnie trafiły wyjątkowe wznowienia pięciu pierwszych albumów legendy thrash metalu. Kiedy premiera wydawnictw w Polsce? Szczegóły poniżej!

W mijającym 2023 roku Metallica ma pełne ręce roboty! Formacja w listopadzie ubiegłego roku wydała po kilkuletniej przerwie nowy singiel, którym oficjalnie zapowiedziała nie tylko nowy album, ale też trasę koncertową. Wydawnictwo zatytułowane zostało 72 Seasons i wydane zostało 14 kwietnia, a grupa zorganizowała dla fanów na całym świecie jego specjalne, kinowe odsłuchy przedpremierowe. Płyta, promowana utworami Lux Æterna, Screaming Suicide, If Darkness Had A Son i tytułowym, została bardzo ciepło przyjęta przez fanów i krytyków, a chwilę po jej premierze zespół wyruszył w monumentalną trasę "M72 Wordl Tour", w ramach której zawita do Polski już 5 i 7 lipca 2024 na warszawski PGE Narodowy. W międzyczasie formacja angażowała się w liczne poboczne projekty: film dokumentalny o superfanach, podcast, kinowy pokaz jednego z występów - mało? Najwyraźniej tak!

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Wyjątkowe wydania albumów Metalliki na winylu!

Już na początku 2021 roku na terenie Stanów Zjednoczonych można było zakupić wyjątkowe winylowe wydania pierwszych pięciu albumów formacji, czyli Kill 'Em All, Ride the Lightning, Master of Puppets, ...And Justice For All Metallica. Wspaniała, kolorowa seria nie była jednak dostępna w innych miejscach na świecie - aż do teraz! 

Już w listopadzie nowe tłoczenie serii trafi do sprzedaży międzynarodowej, w tym także do Polski! Limitowane edycje płyt na kolorowych winylach są już dostępne w przedsprzedaży, m. in. za pośrednictwem Empiku, i będą miały swoją premierę w naszym kraju w ciągu najbliższych miesięcy: Kill 'Em All 3 listopada, Ride the Lightning 1 grudnia, Master of Puppets 5 stycznia 2024 roku, ...And Justice for All 2 lutego 2024 roku i Metallica 1 marca 2024 roku.