Metallica ogłosiła nietypowy konkurs na cover. Tylko dla orkiestr marszowych

i

Autor: YouTube

Metallica ogłosiła nietypowy konkurs na cover. Tylko dla orkiestr marszowych

2023-04-11 12:08

W Polsce takie orkiestry nie są może aż tak popularne, ale w USA każda szkoła i uczelnia posiada własną, a granie w niej to powód do dumy. Tradycje parad w Stanach Zjednoczonych nierozerwalnie łączą się z takimi orkiestrami. Nie raz i nie dwa widzieliśmy w ich wykonaniu aranżacje rockowych kawałków, ale konkurs Metallici to coś nowego.

ak mógłby zabrzmieć „Damage INC” na trąbce? Czy „Creeping Death” na flet poprzeczny miałby równie wiele mocy? Najprawdopodobniej już niedługo przekonamy się o tym. James Hetfield, wokalista i lider legendy thrash metalu ogłosił nabór do wyjątkowego konkursu. Mogą do niego przystąpić marszowe orkiestry, które przygotują własną wersję wybranego utworu zespołu Metallica. To oczywiście świetna promocja dla samej grupy, która niedługo wyda nową płytę, ale nagrody dla zwycięzców także wyglądają atrakcyjnie.

Wyznaczone zostało pięć kategorii nagród, do startu mogą się zgłosić zarówno koledże oraz szkoły ponadpodstawowe. Łączna suma wartości wszystkich nagród to 150 tysięcy dolarów. Tyle samo niedawno fundacja związana z Metallicą przekazała na pomoc dla ofiar tornad i wichur w USA. Do konkursu włączyły się znane marki instrumentów, które ufundowały nagrody dla najlepszych szkół. Placówki te dostaną sprzęt od takich producentów jak TAMA, KHS America, Zildjian, D’Addario, oraz Gator.

Zwycięzców mamy poznać w grudniu tego (2023) roku. Obejrzyjcie zaproszenie Hetfielda do konkursu, gdzie widać jaki wokalista ma dystans do siebie.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe